Czerwone kwiaty płomień w ogrodzie i na balkonie

Czerwone kwiaty płomień w ogrodzie i na balkonie

Skomentuj artykuł

Kwiaty o intensywnym czerwonym kolorze to doskonały sposób na wprowadzenie energii i życia do naszego ogrodu lub na balkon czy taras. Rośliny o tym kolorze bez problemu przyciągają nasz wzrok i zwracają na siebie uwagę. Dodatkowo czerwone kwiatysymbolem gorących uczuć, namiętności i oczywiście miłości.

W sprzedaży dostępna jest olbrzymia ilość roślin o czerwonych i purpurowych kwiatach. Bogaty wybór sprawia, że możemy się cieszyć ogrodem w czerwonym kolorze od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Kwiaty są doskonale widoczne już z odległości i można je uprawiać w dużych, wielogatunkowych kępach, jak również jako pojedyncze, dumne okazy. Projektując ogród o żywym kolorze warto wykorzystać bogaty charakter roślin kwitnących na czerwono.

Pierwsze płomienne kwiaty pojawiają się już wczesną wiosną. Zaczynają wówczas kwitnąc pierwsze rośliny cebulowe. Któż z nas nie widział setek czerwonych tulipanów delikatnie falujących na wiosennym wietrze. Następnie kwitną hiacynty, szachownice zwane koranami cesarskimi i pierwsze pierwiosnki  (na uwagę zasługuje szczególnie pierwiosnek wyniosły i pierwiosnek omszony) i drobne pomponowe stokrotki. Tulipany i hiacynty, odpowiednio pędzone w warunkach domowych, mogą cieszyć nas swoimi kwiatami przez okrągły rok. Wiosna to okres kwitnięcia drzew i krzewów. Pięknie wyglądają kwiaty pigwowca japońskiego, różaneczników, azali oraz liście berberysów i tawuł. Każdemu ogrodowy tajemniczości dodaje kwitnący, o pięknych i przyciągających motyle kwiatach, wiciokrzew.

 

Letnie kwiaty cebulowe reprezentowane są przede wszystkim przez strzeliste mieczyki, dostojne zawilce i niesamowite dalie. Wśród dali o czerwonych kwiatach sprzedawcy oferują nam setki odmian różniących się między sobą kształtem oraz  formatem i wielkością kwiatów. Kolejnymi ciekawymi roślinami są lilie i liliowce. Lilie ogrodowe w zależności od gatunku kwitną od wiosny do późnej jesieni. Miłośnicy i wielbiciele roślin wieloletnich o kwiatach czerwonych maja olbrzymi wybór. Kwitnące na purpurowo goździki, żurawki i szałwie dodadzą każdemu ogrodowy niesamowitej mocy. Ciekawą propozycją na późne lato i jesień są astry marcinki. Ich płomienne kwiaty wabią setki motyli i w jesiennym słońcu wyglądają niezwykle atrakcyjnie. Szczególnie warte polecenia są bardzo cenione przez działkowców i ogrodników róże. Ogród różany ma w sobie niezwykłą energię i mnóstwo uroku. Każdy z nas od dziecka już wie, że czerwona róża jest symbolem uczucia i miłości. Kolekcjonerzy tych kwiatów posiadają tysiące odmian, z czego pokaźna ilość kwitnie na kolor czerwony. W naszym zestawieniu nie może zabraknąć roślin jednorocznych i dwuletnich. Czerwone cynie, kosmosy i szarłaty, a przede wszystkim maki to niezwykle ciekawe propozycję do każdego ogrodu. W sklepach ogrodniczych dostępne są mieszanki nasion o czerwonych kwiatach – kompozycja czerwona. Do obsadzania rabat kwiatowych i pojemników możemy wykorzystać bratki wielkokwiatowe.

czerwone kwiaty w ogrodzie

 

Czerwone kwiaty na balkonie

Zestawienie roślin o krwistych kwiatach, nadających się do uprawy na balkonie zaczynami od begonii i pelargonii. Kwiaty te, uprawiane już przez nasze babcie, kwitną od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Bardzo popularne są wszelkiego rodzaju surfinie i petunie. Wśród petunii w ostatnich latach uznaniem cieszą się petunie pełne i wielkokwiatowe.

Zapoznaj się z naszą ofertą na sadzonki i cebulki – KLIKNIJ TUTAJ

czytaj dalej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Zobacz także