Rośliny i kwiaty na suche bukiety

Rośliny i kwiaty na suche bukiety

Skomentuj artykuł

Ostatnimi czasy można zauważyć znaczące zainteresowanie bukieciarstwem i to nie tylko tym ze świeżych, dopiero co ściętych roślin, ale również takim, gdzie dysponujemy kwiatami zasuszonymi. Suche kompozycje prezentują się bardzo dobrze praktycznie w każdym wnętrzu. Dodatkowo i piękny wygląd utrzymuje się dużo dłużej, niż w przypadku żywych bukietów.

W sklepach ogrodniczych mamy do wyboru ogromną ilość roślin, które nadają się do zasuszanych bukietów. Praktycznie o każdej porze roku mamy dostęp do innej gamy rozwijających się w tym czasie kwiatów. Mogą to być okazy o dużych, bardzo dekoracyjnych kwiatostanach, albo o kwiatach w ciekawym, oryginalnym kształcie, a nierzadko bardzo niespotykanym. Ozdobą nadającą się do suchych kompozycji, nie muszą być same kwiaty, w tym celu równie dobrze możemy wykorzystać owocostany, albo kłosy. Poniżej przedstawiamy najciekawsze i najpopularniejsze rośliny, których jednym z przeznaczeń są suche bukiety.

Suchlin różowy oraz kocanki ogrodowe to kwiaty, których główną ozdobą są kwiaty, umieszczone na prostych, mniej lub bardziej porozgałęzianych łodygach. Wysokość bukietu z takich kwiatów to około 50cm. Obie rośliny swój okres kwitnienia mają w drugiej połowie lata oraz jesienią. Kwiaty suchlinu są różowe, białe, karminowe (albo mieszanka tych kolorów) z żółtym środkiem, kocanki natomiast mają kolor wiśniowy z żółtym środkiem, lub są całe żółte. Do suchych kompozycji rośliny te ścinamy zanim kwiaty w całości się wykształcą.

Dzwony irlandzkie to roślina, która spotykana jest niezwykle często nie tylko w kompozycjach suchych, ale także w żywych bukietach. Główną ozdobą są zielone kielichy, które wyrastają z każdej strony, ponad półmetrowego pędu. Ścinamy na przełomie lata i jesieni, gdy na łodyżce rozwinięta będzie połowa kwiatów.

Miesiącznica to idealna roślina do bukietów suchych. Do tego celu używamy jej pędów z przegrodami nasiennymi. Mają one owalny, płaski kształt i biało – szary kolor. Wysokość takiej ściętej gałązki to około 50cm.

 

Rośliny i kwiaty na suche bukiety - suszenie kwiatów

Rośliny i kwiaty na suche bukiety - suszenie kwiatów

Kolejną rośliną, gdzie to nie kwiaty są główną ozdobą jest miechunka rozdęta. Do bukietów używamy jej bardzo dekoracyjnych kielichów. Pędy o długości około pół metra ścinamy, gdy tylko kielichy zrobią się pomarańczowe.

czytaj dalej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Kategorie

Koniecznie zobacz: