Zielone kwiaty

Zielone kwiaty

Skomentuj artykuł

Projektując nasz ogród oraz planując miejsca, w których będą rosły nasze kwiaty, musimy pamiętać o kolorach danych gatunków i odmian. Jeżeli dokładnie rozpiszemy, gdzie mają się znajdować rośliny fioletowe, białe, żółte lub w innych kolorach, będziemy mogli cieszyć się wspaniałą kompozycją, która ze względu na swój ład i porządek będzie cieszyła nie tylko nasze oko, ale również wszystkich, którzy odwiedzają nasz zielony zakątek lub nasze mieszkanie. Jednym z ciekawszych kolorów, w jakich występują kwiaty jest zielony. Wielu ogrodników nawet nie zdaje sobie sprawy jak pięknie mogą się one komponować z resztą rośliny, która jest również zielona.

Jeżeli chodzi o zielone rośliny wieloletnie, należą do tej grupy przede wszystkim trawy. Niezwykle ozdobna pod tym względem jest również hortensja bukietowa, której młode kwiatostany przyjmują zielonkawy odcień, zanim zaczną bieleć. Bardzo bogaty jest również wybór wilczomleczy, które mogą przyjmować różne odcienie zieleni, a ozdobą są zarówno liście, jak i kwiaty.

Do zielonych roślin jednorocznych również należy wiele gatunków. Zwrócić uwagę warto na takie rośliny jak dzwony irlandzkie, których wzniesione pędy pokrywają się dzwonkowatymi kwiatami, a także lamarkia, gdzie na szczycie trzydziestocentymetrowego pędu pojawiają sie początkowo zielonkawe, a później biało-szare kwiatostany. Warto jest również wspomnieć o jednorocznych trawach, takich jak mozga kanaryjska, czy ambrozja meksykańska, które niewielkim kosztem można zasiać u siebie w ogrodzie. Jeżeli chodzi o żywą zieleń, bardzo dobrze pod tym względem sprawuje się mietelnik, który można uprawiać zarówno pojedynczo, na przykład w donicy, jak również w grupach, jako niewysokie żywopłoty jednoroczne.

Wśród pnączy, wybór jest bardzo bogaty. Warto jest zwrócić uwagę przede wszystkim na zielone bluszcze, które bez problemu mogą przykrywać wszelkiego rodzaju murki oraz ściany. Coraz bardziej popularny w naszych ogrodach jest chmiel japoński, który cieszy nie tylko swoimi liśćmi, lecz również szyszkami. Do oryginalniejszych pnączy w tym kolorze należy również kardiospermum, które wytwarza niespotykane owoce, w kształcie pustych w środku, zielonych kul.

Trawy ozdobne

 

Zielone kwiaty - trawy ozdobne

 

czytaj dalej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Kategorie

Koniecznie zobacz: