Zielone kwiaty doniczkowe

Zielone kwiaty doniczkowe

1 komentarzy

Od dawien dawna wiadomo, że barwa zielona kojąco i uspokajająco działa na psychikę człowieka. Kojarzy się z otaczającą przyrodą, roślinnością, do której tak tęsknimy, zwłaszcza jeżeli jesteśmy zabiegani w „betonowym” świecie miast. Coraz częściej korzystamy z estetycznych dobrodziejstw roślin. Rośliny doniczkowe są bardzo zróżnicowane i możemy wyróżnić wiele grup tych roślin. Z uwagi na walory dekoracyjne możemy się ograniczyć do bardzo podstawowego podziału na rośliny doniczkowe, których dekoracyjność wynika z kwiatów oraz te, które mogą zachwycać ze względu na swoje zielone liście. Wydawałoby się, że wykorzystanie roślin ozdobnych przede wszystkim ze względu na ozdobne zielone liście może sprawić, że w takie kompozycje wkradnie się monotonia. Ze względu na bogactwo roślin zróżnicowanych pod względem odcieni zieleni, formy, kształtów nie ma takiej możliwości. Zielone zakątki zachwycają, sprawiając, że łatwiej jest nam wypocząć po całym dniu. Są klimatyczne i na pewno wiele wnoszą w życie człowieka. Zielone kwiaty doniczkowe na szeroką skalę są wykorzystywane do dekoracji nie tylko mieszkań, ale także biur. W mieszkaniach możemy wykorzystać kilka interesujących nas roślin, dopełniając tym samym całość aranżacji mieszkania. Jednak wielcy pasjonaci mają szansę stworzyć swoje małe oazy zieleni, wykorzystując wiele gatunków zielonych roślin doniczkowych. Wspaniale prezentują się zielone ściany, a więc takie, które pokryte są zróżnicowaną roślinnością. Posiadając takie miejsce możemy poczuć się jak w innym świecie. Dla urozmaicenia takich kompozycji, można wykorzystać niewielką fontannę pokojową czy inny zbiornik. Szumiąca woda wśród egzotycznych roślin nie tylko zwiększy dekoracyjność miejsca, ale także dobrze wpłynie na pobliskie rośliny, które w większości lubią podwyższoną wilgotność.
   

W sprzedaży mamy możliwość zakupienia bardzo zróżnicowanych gatunków, wyjątkowych pod względem dekoracyjnego ulistnienia, wspartego mnogością odcieni zieleni, wzorów i kształtów. Dzięki temu bogactwu mamy duże pole do popisu, jeżeli chodzi o zielone kompozycje. Podczas zakupów nie ulegajmy chwili. Przed zakupem należy zapoznać się z wymaganiami danej rośliny, które czasami potrafią być bardzo kapryśnie i bez odpowiedniej wiedzy bardzo szybko możemy je zmarnować.
   

Myśląc o zielonych kwiatach doniczkowych nie sposób nie uwzględnić nefrolepisa- Nephrolepis, a więc  bardzo popularną paproć, którą można spotkać niemalże na każdym kroku. W mieszkaniach, biurach, galeriach. W zasadzie nie są trudne w uprawie i przy zapewnieniu odpowiednich warunków bardzo szybko się rozrastają. Nadają się do wiszących koszy, na półki i do wysokich pojemników, które umożliwiają swobodne opadanie jej oryginalnych liści. Aby uprawa tej rośliny się powiodła należy jej zapewnić odpowiednią wilgoć. Zbyt suche powietrze spowoduje zasychanie i opadanie liści. Czasami możemy zaobserwować czernienie liści, które jest konsekwencją zbyt niskiej temperatury zwłaszcza w okresie wzrostu.
 

czytaj dalej...

1 komentarzy

  1. Dodał: Beata, Tytuł: kwiaty kwiaty

    Uwielbiam kwiaty! Nie wyobrazam sobie domu bez nich. W każdym pomieszczeniu mam po kilkanaście doniczek, czuję sie przez to jakbym obcowała cały czas z naturą. Dużą wagę przykładam tez do ich pielęgmnacji, głównie stosuję produkty marki Pokon, a Wy dziewczyny jakie produkty stosujecie?

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: