Rośliny na skalniak jakie rośliny na skalniak

Rośliny na skalniak jakie rośliny na skalniak

1 komentarzy

Kolejną ciekawą rośliną stosowaną na skalniaki ogrodowe jest czyściec wełnisty. Jego główną ozdobą są eliptyczne liście, pokryte srebrzystym, miękkim kutnerem. Idealne dla niego stanowisko może być zarówno słoneczne, jak również półcieniste. Komponuje się bardzo dobrze z kamieniami otoczakami, żyłkowanymi, tak zwanymi włoskimi.

Rośliny na skalniaki

Na skalniakach z kamieniami szarymi dobrze wyglądają rośliny o niebieskich kwiatach. Mogą to być na przykład chaber górski lub goryczka. Jednak trzeba pamiętać, iż ta druga roślina wymaga żyznej gleby.

Kamienie dekoracyjne


Rośliny na skalniak

Ponadto do ogrodów skalnych, w miejsca, gdzie nasłonecznienie jest bardzo duże, a latem wręcz wystawione są na palące słońce, nadają się też rośliny takie jak: niektóre odmiany jałowca, tymianek właściwy, dyptam jesiennolistny, szczodrzeniec położony, krwawnik pospolity, róża pomarszczona lub kocimiętka Faassena. Na stanowiska jasne, ale już bez takiego narażenia na skwar możemy wybrac: oregano, szałwie, goryczki, przetacznik kłosowy, acena drobnolistna, lnica alpejska, rogownica alpejska, ciemiernik biały, szarotka alpejska, przywrotnik ostroklapowy. W miejsca z małym dostępem światła słonecznego, lub nawet w cieniu, dobrze rosną: kopytnik pospolity, bluszczyk kurdybanek, dąbrówka rozłogowa, poziomkówka indyjska, porzeczka alpejska.

Jeżeli chodzi o rośliny, które mamy do wyboru do obsadzania ogrodów skalnych, czy też skalników, w sklepach ogrodniczych mamy bardzo duży wybór. Niezależnie od stanowiska, czy też rodzaju skał, jakie mamy do dyspozycji do budowy, zawsze znajdziemy odmiany, które będą dobrze się w tym miejscu czuły i przepięknie prezentowały.

czytaj dalej...

1 komentarzy

  1. Dodał: Emilka, Tytuł: podziękowanie

    Dziękuje za różne informacje o kwiatach skalniakowych jak i , o kwiatach doniczkowych.

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Kategorie
Skalnik

Koniecznie zobacz: