Piwonie królewskie kwiaty w ogrodzie

Piwonie królewskie kwiaty w ogrodzie

2 komentarzy

Piwonie to zachwycające rośliny, które mogą cieszyć oko przez wiele lat, rosnąc w tym samym miejscu. Dodatkową ich zaletą, poza pięknym wyglądem oraz upojnym zapachem, jest fakt, że nie są trudne w uprawie.


Ozdoba ogrodu


Piwonia, to roślina z rodziny piwoniowatych, liczącej około 40 gatunków. Część z nich, to krzewy, dorastające do wysokości około 3 metrów. Wiele gatunków jest też bylinami. Gatunki ozdobne, są bardzo chętnie uprawiane w naszych ogrodach, przez wzgląd na piękne ukwiecenie. Kwiaty piwonii mogą być białe, różowe, purpurowe lub żółte, występują także mieszańce dwubarwne. Także liście piwonii mają walory ozdobne.

Uprawa piwonii w ogrodzie

Wielu miłośników pięknej roślinności decyduje się na uprawę, tej niekłopotliwej oraz uroczej rośliny w swoim przydomowym ogrodzie. Spośród wielu gatunków warto wybrać piwonie krzewiaste. Można je sadzić w ogrodzie przez cały okres wegetacji. Ważne jest tylko, by posadzić krzew głęboko i zadbać, by nasady pędów znalazły się pod ziemią oraz były nią pokryte do wysokości 10 cm. Wokół nich warto także rozłożyć ściółkę. Piwonia lubi słońce, ale zbyt długa ekspozycja na ostre światło słoneczne nie wpłynie na nią dobrze. Dlatego do zasadzenia rośliny należy wybrać miejsce, które będzie jej także zapewniało cień. Z doświadczeń wynika, że optymalna będzie wschodnia bądź zachodnia ściana budynku.

Piwonia wymaga żyznej gleby i wilgotnego podłoża. Dodatkowo ziemię można użyźnić kompostem. Jednak należy zachować ostrożność jeżeli chodzi o dodatkowe nawożenie. Przekarmiona roślina łatwo zapada na choroby grzybowe, a także może słabiej zakwitnąć w kolejnym roku. Trzeba pamiętać także, że piwonia z biegiem czasu rozrasta się, więc ten fakt trzeba uwzględnić, wybierając miejsce na sadzenie, by roślina miała optymalne warunki. Po posadzeniu nasz krzew ukorzenia się około 2 lat.

Piwonie w ogrodzie

 

Zapoznaj się z naszą ofertą na sadzonki piwonii – KLIKNIJ TUTAJ

czytaj dalej...

2 komentarzy

  1. Dodał: Benia, Tytuł: Sadzenie piwonii

    To ciekawe... tylko Wy radzicie sadzić piwonie głęboko. WSZYSCY hodowcy mówią, że zbyt głębokie sadzenie powoduje, że piwonia nie zakwitnie. Zalecają sadzić płytko, tak aby pąki były przykryte ziemią nie więcej niż 3-5 cm.

  2. Dodał: Łucja, Tytuł: zamierające pąki piwonii

    od kilku lat na licznych pąkach kwiatowych piwonii pojawia się lepka, kleista wydzielina,większość pąków zamiera,nigdzie nie mogę znależć przyczyny - proszę o radę

Dodaj swój komentarz

Zobacz także