Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
14 z 14

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Miskant chiński – Miscanthus sinensis

Miskant chiński – Miscanthus sinensis

12 komentarzy

Opis:

Roślina pochodzi z Chin. Dorasta do 200cm, w zależności od odmiany, tworzy kępy. Kwiaty wyrastają ponad listowie. Liście trzcinowate, przeważnie łukowato wygięte, zielone, lecz wiele odmian zmienia barwę jesienią. Pierzaste wiechy w różnych kombinacjach kolorystycznych. Polecane odmiany: miskant chiński „Klenie fontane” – smukłe liście i srebrzystoróżowe wiechy; miskant chiński „Strictus” – poprzeczne paski na zielonych liściach.

Uprawa:

Stanowisko słoneczne. Gleba gliniasta, umiarkowanie wilgotna, bogata w składniki pokarmowe. Miskant ścinamy na wiosnę a podczas zimy związujemy liście, dzięki czemu chronimy roślinę przed mrozem. Rozmnażanie wiosną przez podział rośliny.

Zastosowanie:

Doskonale nadaję się do sadzenia pojedynczo jako tło obwódek bylinowych. Niezbędna w ogrodach czysto trawiastych. Uroku dodają jej wielkie rozmiary. Niższe odmiany można uprawiać w pojemnikach.

Kwitnienie:

czerwiec-październik

Uwagi:

Zasuszone liście doskonale nadają się jako piękny dodatek do bukietów.

Wybrane oferty z naszego sklepu:

 • Pielęgnacja oczka wodnego
  Pielęgnacja oczka wodnego

      Oczko wodne jest bardzo dekoracyjnym elementem w naszych ogrodach. Jest jednocześnie oczkiem w głowie niejednego miłośnika kwiatów oraz ogrodnika. Jednak, aby ten wodny element dalej był ozdobą, a nie oszpeceniem naszego terenu, musimy zadbać o odpowiednią

  Przeczytaj więcej...
 • Pergole ogrodowe – jaka pergola do ogrodu?
  Pergole ogrodowe – jaka pergola do ogrodu?

      Rośliny pnące są coraz bardziej popularne i stają się ozdobą wielu ogrodów w Polsce. Wiją się po budynkach, altanach, murkach, płotach i wielu innych elementach na działce. Co jednak, gdy nie dysponujemy swego rodzaju „drabinki” dla pnączy, a ch

  Przeczytaj więcej...
 • Pielęgnacja trawnika
  Pielęgnacja trawnika

  Trawnik, który będzie zachwycał gęstością i zielenią na wzór angielskich ogrodów możemy uzyskać wyłącznie poprzez ciągłą i systematyczną pielęgnację. Często się spotykam z opiniami, że po założeniu trawnika wygląda on przepięknie, ale z czasem traci na swej w

  Przeczytaj więcej...

12 komentarzy

 1. Dodał: Kali, Tytuł: zebrinus...

  jaka rozstawa dla miskanta chińskiego zebrinusa przy nasadzeniu grupowym?? chcę go mieć dość gęsto

 2. Dodał: Aleksander, Tytuł: Trawa pampasowa

  Przezimowała tylko jedna zime. Pewnie wymokła, bo zalało ogród.

 3. Dodał: Aleksander, Tytuł: miskant cukrowy

  Dostałem , jak zapewnial ogrodnik, miskant olbrzymi, ale kwitnie, wiec jest to miskant cukrowy, uparcie mylony z trawa pampasowa, Rosnie na stanowisku podmokłym. Wyrósl nadspodziewanie wysoko. A propos trawy pampasowej: szesc lat wysadzałem, nawet na kopczykach i nigdy nie pzrezimowała. W roku ubiegłym posadzilem nad stawkiem, na stanowisku podmoklym (!!!), okryłem sucha trawa i jest efekt: Przezimowała doskonale i ZAKWITŁA!!!!!

 4. Dodał: Aleksander, Tytuł: miskant chiński

  Mam pare odmian miskanta chińskiego: niski i wysoki srebrzysty( chyba Kleine Fontanne i Grose Fontanne)oraz wielki i maly, ktore wg zapewnień, sa koloru brudnorożowego, ale-niestety,- nie zakwitły, mimo dobrego wzrostu.

 5. Dodał: aga, Tytuł:

  Kupilam ta rosline ale odmiana Zibrinus:mam pytanko co do uprawy-chcialabym go miec na tarasie w donicy czy jest to mozliwe i co wtedy trzeba robic zima i w ogole jak sie ja pielegnuje!Dzekuje!

 6. Dodał: Jumper, Tytuł: Miskant Chinski

  Musze stwierdzic ze jest bardzo brzydki i tylko szpecil mi podworko cos okropnego nikomu nie polecam Brdzo nieladny

 7. Dodał: aska, Tytuł: miskant

  ja mam malego ale i tak ladny

 8. Dodał: UrszulaJ, Tytuł: Miskant

  Miskant chiński cukrowy (olbrzymi, M. floridus) może osiągnąć 3-4 metry wysokości. Jeżeli dostarczy mu się odpowiednią ilość wody, co w praktyce oznacza codzienne obfite podlewanie, zakwitnie.

 9. Dodał: Aleksander, Tytuł: miskant chinski

  No to btawo! Ja mam miskant: Zebrinus, Kleine Fontanne i chyba Grose fONTANNE, CUKROWY I POSODBNO OLBRZYMI, aLE TAKIE WYSOKIE NIE SA

 10. Dodał: agata, Tytuł:

  jestem dumna z moich traw.faktycznie ma świetne warunki rośnie na glebie gliniastej obok sadzawki.może uda mi się umieścić zdjęcie. miskanta posadziłam również w innych częściach ogrodu,ale już są minimalnie mniejszych rozmiarów tj 2,5 metra. he jestem taka mała przy tych trawach. A tak na marginesie mam jeszcze inne rodzaje równie piekne. pozdrawiam agata.

 11. Dodał: Sargon, Tytuł:

  Agata, to mu bardzo dobre warunki zapewniłaś, że osiągnął taki rozmiar. Ogólnie to on osiąga takie rozmiary, ale nie każdemu się to udaje. Pozdrawiam!

 12. Dodał: agata drozd, Tytuł:

  mam miskanta chińskiego z tym, że osiąga rozmiary 3,5 metra wysokości.Rośnie widocznie w super odpowiadającym mu miejscu

Dodaj swój komentarz

Captcha