Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
25 z 33

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Kocanka Ogrodowa - Helichrysum bracteaum

Kocanka Ogrodowa - Helichrysum bracteaum

1 komentarzy

Opis:

Kocanka jest kwiatem, naturalnie rosnącym na terenie Australii. W swoim środowisku kocanki są bylinami. W Polsce hoduje się je jako rośliny jednoroczne i rozmnaża się poprzez nasiona. Dorasta do 70cm. Jej łodygi są cienkie, ale mocne. Liście są małe, drobne i lancetowate o zielonej barwie. Kwiaty mają średnicę ok. 3-4cm oraz są języczkowate. Mają różne kolory: różowy i biały na zewnątrz i żółty w środku. Wielu ogrodników bardzo cenie sobie suchołuskę za jej dekoracyjny charakter.

Uprawa:

Wysiew nasion w marcu-kwietniu pod osłonami lub w maju wprost do gruntu. Wymaga pikowania. Na miejsce stałe wysadzać w maju w rozstawie 30x50 cm. Wymaga gleby żyznej i przepuszczalnej. Stanowisko słoneczne. Na 1000 roślin potrzeba 2 gramy nasion. Kiełkuje 7-10 dni w temp. 20ºC.

Zastosowanie:

Uprawia się ją na rabatach. Świetnie nadaje się na kwiat do zasuszenia. Ścina się wtedy je tuż przed zakwitem. Po zasuszeniu potrafią utrzymać swój kolorze kilka lat. Świeże kwiaty kocanki bardzo dobrze wyglądają w wazonach. Zdarza się sadzenie w donicach lub pojemnikach. Może kwitnąć, wtedy mniej obficie, ale jest za to elementem bardzo dekoracyjnym. Wysiewa się ją w miejscach, w których nie mogą rosnąć rośliny o podobnych wymaganiach.

Kwitnienie:

Od lipca do października.

Zimowanie:

Roślina uprawiana jako jednoroczna.

Wybrane oferty z naszego sklepu:

1 komentarzy

  1. Dodał: magda, Tytuł:

    kocanka to idealny kwiatek do suchych bukietów. najlepiej je zrywać gdy nie mają jeszcze otwartego środka i suszyć główką w dół zawinięte w papier.są różnokolorowe

Dodaj swój komentarz

Captcha