Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
25 z 33

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Kamasja – Camassia

Kamasja – Camassia

2 komentarzy

Opis:

Kamasja jest rośliną rosnącą w naturalnych warunkach na terenie USA oraz Kanady. Dorasta do jednego metra wysokości. Jej kwiaty są fioletowe lub białe, sporej wielkości, zebrane w grona. Liście są podłużne i rosną wzdłuż łodygi. Maja lancetowaty kształt i zielony kolor. W naszym regionie jest rzadko spotykaną rośliną, ale bardzo cenioną.

Uprawa:

Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym, bądź lekko osłoniętym od słońca. Gleba powinna być w miarę żyzna, o dużym poziomie próchniczym. Cebule powinno się sadzić jesienią, od sierpnia do października. Później należy je dokładnie przykryć do czasu, aż się dobrze ukorzenią. Kiedy wiosną wyjdą młode pędy, je tez należy przykryć, bo są mało odporne na zimno. Można je, także wysiewać z nasion. Należy w tym przypadku wysiać nasiona wiosną do inspektu, a następnie przepikować w mniejsze doniczki. Kiedy już trochę podrosną można je przesadzić do gruntu. Podlewamy w czasie przedłużających się susz w miarę obficie, nawozimy od czasu do czasu. Części rośliny, które uschły lub przekwitły, usuwamy.

Zastosowanie:

Nadaje się na trawniki sadzona pojedynczo lub w grupach. Nie nadaje się na kwiat cięty, ale można ją sadzić z innymi bylinami.

Kwitnienie:

Kwitnie od kwietnia do maja.

Zimowanie:

Należy przykryć miejsce, którym posadziliśmy cebulę liśćmi lub słomą, młode pędy można schować pod kawałkiem otuliny lub szmaty.

Uwagi:

Jest odporna na większość szkodników.

Wybrane oferty z naszego sklepu:

Kategorie
Cebulowe
 • Konserwacja mebli ogrodowych
  Konserwacja mebli ogrodowych

  Meble ogrodowe narażone są na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych. Szkodzi im deszcz, wilgoć oraz niska, jak i wysoka temperatura. Przeszkadza im, także słońce, pleśń oraz szkodniki zamieszkujące drewno. Powyższe czynniki wpływają na wygląd oraz trwałość mebli

  Przeczytaj więcej...
 • Fontanna w ogrodzie
  Fontanna w ogrodzie

      Każdy ogród zyska nowe oblicze w momencie pojawienia się w nim wody. Zależnie od wielkości ogrodu i naszych możliwości możemy stworzyć w ogrodzie staw, oczko wodne, niewielką sadzawkę. Nawet małe poidełko wiele wniesie do ogrodowych kompozycji. Przedstawion

  Przeczytaj więcej...

2 komentarzy

 1. Dodał: maja, Tytuł: kamasja

  Jesienią 2006 kupiłam jedną cebulkę. Od razu ją posadziłam w ogródku,pięknie kwitła w kolejnych latach. W tym roku to już był piękny okaz. Ale postanowiłam ją rozsadzić i wykopałam, było już 12! cebulek. Porozdawałam sąsiadom i sama też posadziłam. Nawet nie przykrywałam jej na zimę bo nie wiedzialam, że tak trzeba. Moja jest niebieska ale muszę się rozejrzeć za białą.

 2. Dodał: joanna, Tytuł: kamasja

  dostalam kamasje w prezencie 3 cebulki i wsadzilam do ziemi czy zrobilam dobrze czy popelnilam blad.?

Dodaj swój komentarz

Captcha