Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
7 z 7

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Dzwonek okrągłolistny - Campanula rotundiflora

Dzwonek okrągłolistny - Campanula rotundiflora

0 komentarzy

Opis:

Rodzima bylina porastająca suche lasy, łąki i miedze. Osiąga wysokość 30 cm. Liście odziomkowe ma okrągławe natomiast liście łodygowe wąskie. Kwiaty zebrane w wiechy, u odmiany White Gem są koloru białego i pojawiają się od czerwca do października.

Uprawa:

Nadaje się do wysadzania w ogrodach skalnych, na rabatach. Może być wykorzystywany również do zakładania ogrodów naturalistycznych.

Zastosowanie:

Najlepiej czuje się na glebach gliniasto - piaszczystych, suchych do umiarkowanie wilgotnych oraz na stanowiskach słonecznych.

Kwitnienie:

Od czerwca do października.

Wybrane oferty z naszego sklepu:

Kategorie
Byliny
 • Warzywa ze szklarni
  Warzywa ze szklarni

  Warzywa ze szklarni to tak zwane nowalijki. Pojawiają się na wiosnę i bardzo chętnie je kupujemy. Jesteśmy spragnieni świeżych warzyw po długiej zimie, nasz organizm bardzo potrzebuje witamin. Jednak warzywa kupione w sklepie, bądź na targu są  mocno nawożone, dlatego nie są

  Przeczytaj więcej...
 • Schody do ogrodu
  Schody do ogrodu

      Schody prowadzące z domu do ogrodu są nie tylko elementem funkcjonalnym, ale także mogą stanowić ozdobę. By tak faktycznie było, muszą być dopasowane stylistycznie do otoczenia i domu. Warto poznać pewne zasady, które pozwolą nam stworzyć harmonijną kompozy

  Przeczytaj więcej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Captcha