Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
25 z 71

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Trytoma groniasta - Kniphofia uvaria

Trytoma groniasta - Kniphofia uvaria

20 komentarzy

Opis:

Posiada bardzo interesujące kwiaty. Jej kwiatostany mają kolor pomarańczowo-czerwony i osiągają wysokość 90cm. Kwiaty rozmiaszczone są na kwiatostanie gęsto, czerwone na górze a pomarańczowe na dole. Liście mają kolor szarozielony i są odziomkowe i sztywne o długości 80-90cm.

Uprawa:

Gleba może być piaszczysta z dodatkiem kompostu. Miejsce powinno być słoneczne i średnio wilgotne. Zimą nadmiar wilgoci jest szkodliwy.

Zastosowanie:

Świetnie wygląda na rabatach. Można sadzić ją pojedyńczo lub w grupach. Wspaniale komponuje się z wodą. Kwiatostany są świetne do cięcia.

Kwitnienie:

Bylina ta kwitnie od czerwca do października.

Zimowanie:

Aby zabezpieczyć roślinę przed mrozem należy związać jej liście i okryć ją grubą warstwą suchych liści, lecz wierzchołki liści trzeba zostawić odkryte.

Wybrane oferty z naszego sklepu:

Kategorie
Byliny
 • Woda w ogrodzie – życie w ogrodzie
  Woda w ogrodzie – życie w ogrodzie

      „Woda jest życiem” – to zdanie słyszeliśmy nie raz, jednak jaki wpływ ma ona na nasz ogród. Przede wszystkim dzięki niej możemy znacząco poprawić wystrój naszego podwórka, czy działki. Poza tym poprawia wilgotność powietrza o

  Przeczytaj więcej...
 • Zielony groszek
  Zielony groszek

      Groch należy do warzyw strączkowych z rodziny bobkowatych, którego walory odkryto już w czasach starożytnych. Odkrycia archeologiczne potwierdziły, że warzywo znane było już setki lat przed naszą erą. Po rozpowszechnieniu w starożytnym Rzymie, Grecji, Egipc

  Przeczytaj więcej...

20 komentarzy

 1. Dodał: Darek z bielska, Tytuł: do Teda okradzinego

  Mając doświadczenie w kradzieży należało się zabezpieczyć, ja kradłem całe życie teraz mam monitornig i już jednego przyłapałem i doniosłem na policje - dostał wyrok

 2. Dodał: asia, Tytuł: Trytoma - sianie nasion

  Nasiona wysadza się do doniczki. Przez całą zimę trzyma się w domu a na wiosnę wysadzamy do ogródka. Ja kupiłam nasiona w tamtym roku i w tym wsadziłam sadzonki do ogródka i zakwity już niektóre.

 3. Dodał: ewaw, Tytuł: trytonia jak posiac

  jak posiac nasiona trytoni mam nasiona i niewiem jak je posiac czy lepiej w doniczce czy odrazu w ogrodzie i w jakich miesiacach mozna soc prosze o rade

 4. Dodał: Angielka OKRADZIONA przez Teda, Tytuł: dla Teda okradzinego

  przykład typowej mentalności Kalego: ja ukradłem brawo, jetem przedsiębiorczy, mnie ukradli: złodzieje, łapy poobcinać ha ha trafił swój na swojego i jest oburzony, koń się śmieje

 5. Dodał: najka, Tytuł: wsadzona w maju

  moja wsadziłam w maju ma około 30 cm czy to dobrze

 6. Dodał: Magda, Tytuł: Trytoma wysiana

  Proszę o radę, wysiałam trytomę do doniczki i nie wiem co dalej.Kiedy mogę ją wysadzić do ogródka.Bo słyszałam, że dopiero na drugi rok.Czy ktoś siał tą roślinkę. Próbowałam ją kupić jako sadzonkę, ale bez skutku.Więc gdy zobaczyłam nasionka od razu je kupiłam .Ciekawe co z tego wyjdzie.

 7. Dodał: Iwona, Tytuł: Moja Trytoma

  Moja przez ostatnie dwa lata pięknie kwitła! Na zimę została związana ,ale wszystkie liście uschły.Nie wiem czy wypuści nowe liście.

 8. Dodał: Danuta .(2010-2-16.), Tytuł: Trytoma

  Mialam zolta i pomaranczowa pieknie kwitly ,nie podwiazywalam pewnie nie zakwitnie, na przyszlosc warto czytac dobre rady.

 9. Dodał: Ala, Tytuł:

  Mój mąż przywiózł tego kwiatka z Anglii, lecz on nie kwitnie, pomimo iż wszystko jest w porządki, odpowiednia gleba,podlewanie itp. Dlaczego?

 10. Dodał: Iwona, Tytuł: Trytoma

  Moja w tym roku kwitła bardzo obficie i miała około 20 kwiatów.Na zimę związuję sznurkiem liście aby śnieg ich nie zniszczył.

 11. Dodał: Ted, Tytuł: Pałka Marszałka - TRYTOMA

  Ja swoją pozyskałem kradnąc a raczecz odrywając część kłącza w Manchester w UK. Następnie poprosty wstawiłem kłącze do wody aby puściło korzenie. Kiedy to nastąpiło przywiązłem ją w między czasie do Polski i wkopałem ją do ziemi (gliniastej). W pierwszym roku nie zakwitła. W następnym roku miała jeden piękny kwiat. W tym roku miała aż 17 kwiatów lecz złodziej ułamał je wszystkie. Pozostały mi jedynie zdjęcia. W UK TRYTOMA rośnie wolno na trawnikach i przy domach jak wiele innych kwiatów i nikt ich nie kradnie!!! W Polsce jest poprostu zlodziejstwo i tylko im łapy chyba pozostało ucinać!!!

 12. Dodał: kryeda2, Tytuł: trytoma

  proszę o poradę kiedy i w jaki sposób przesadzić trytomę muszę ją zabrać z miejscz obecnego rośnięcia . Bardzo proszę o poradę dość pilne.

 13. Dodał: Zuza, Tytuł: trytoma

  Moja trytoma kwitła trzy lata z rzędu a w tym roku na wiosnę miała pełno ślimaków i część rośliny zgniła. Nie wiem dlaczego? To co zostało rozwija się bardzo ładnie i mam nadzieję, że zakwitnie.

 14. Dodał: Klałdyna, Tytuł: Trytoma

  Jak do tej pory nie daje znaków życia to chyba już nie wyjdzie,moja już piękni rośnie.

 15. Dodał: Danka, Tytuł: Trytoma groniasta

  Przez ostatnie 2 lata pięknie mi kwitła,ale w tym roku jeszcze nie wyszła z ziemi nie wiem czy wymarzła,a może to jeszcze nie czas na pokazanie się zielonych listków?

 16. Dodał: Kasia , Tytuł: trytoma :)

  A na zime wykopuje się te kwiaty czy przykrywa się słomą ???

 17. Dodał: Jadzia, Tytuł: Jak przesadzać i kiedy.

  Sadzimy wiosną i jesienią.Przez 6 tyg.po posadzeniu podlewamy,sadzimy od strony południowo-zachodniej,lubi słońce,potrzebuje dużo wilgoci ziemia nie może być sucha.Dobrze rośnie na podłożu piaszczystym,żeby obficie kwitła musi być osłonięta ,nie powinna rosnąć na wolnej przestrzeni,zimą przykrywamy korzenie mieżwą a liście związujemy w pęki.Moje kwitną prawie miesiąc są przepiękne.

 18. Dodał: Małgorzata, Tytuł: kiedy sie perzesadza ten kwiat?

  nie wiem w jakim okresie mam przesadzić

 19. Dodał: Marta, Tytuł: trytoma - przesadzanie

  Jak rozsadzić trytomę i kiedy? Proszę o radę. Pozdrawiam miłosników kwiatów Marta

 20. Dodał: Aleksandra, Tytuł: trytoma groniasta

  moja kwitnie tylko przez dwa tygodnie w czerwcu.DLACZGO?? proszę o wskazówke:))

Dodaj swój komentarz

Captcha