Róże doniczkowe

Róże doniczkowe

4 komentarzy

Krzewy róż nie muszą być przedstawiane, ich piękno jest doceniane od tysięcy lat. Fascynacja tymi kwiatami sprawiła, że obecnie w sprzedaży mamy tysiące odmian. Możemy je pogrupować i wyróżnić m.in. róże wielkokwiatowe, róże rabatowe, róże pnące, róże drobnokrzaczaste, róże dzikie, róże parkowe, angielskie i pienne. W ostatnim czasie coraz częściej róże uprawiane są w domu. W sprzedaży mamy coraz większy wybór wśród róż miniaturowych, które znakomicie odnajdują się  w naszych mieszkaniach. Ich szlachetne piękno nada wnętrzom elegancji i ubarwi barwnymi kwiatami. Doskonale nadają się również na uprawę balkonową i na taras, gdzie w zasadzie lepiej się czują, aniżeli w ciepłym mieszkaniu. Uprawiane są także w ogrodzie na rabatach, a nawet skalnikach. Róże doniczkowe są mieszańcami wywodzącymi się od róż rabatowych, tolerujących cieplejsze warunki. Możemy je spotkać w barwie żółtej, czerwonej, różowej, białej, a czasami nawet dwukolorowe. Osiągają około 20- 30 cm wysokości zachwycając swymi pojedynczymi lub pełnymi zawsze licznymi kwiatami ukazującymi się od marca do października.
   

Róże miniaturowe do prawidłowego rozwoju wymagają zapewnienia odpowiednich warunków. Stanowisko powinno być widne, doprze przewietrzone, ale osłonięte przed bezpośrednim gorącym nasłonecznieniem. Podłoże powinno być próchnicze z dodatkiem ziemi gliniastej. Aby cieszyć się ich obfitym kwitnieniem należy im zapewnić odpowiednią wilgoć- przede wszystkim w okresie wiosenno letnim. Wymagane jest codzienne zraszanie rośliny, które sprawi, że nie będą opadać liście oraz będzie dużej kwitła. Przy zraszaniu uważajmy, aby nie zraszać kwiatów i nie czyńmy tego na słonecznym stanowisku. Kropla wody działa jak soczewka, może doprowadzić do poparzeń. Podlewanie powinno być regularne w okresie letnim obfite, uzależnione od stanowiska. Podlewajmy tak, aby nie dopuścić do całkowitego wyschnięcia podłoża. Latem może zaistnieć konieczność nawet kilkakrotnego podlewania w ciągu dnia. Zimową porą, a więc w czasie spoczynku około raz w tygodniu. Ważne, aby jej nie zasuszyć. Jeżeli chodzi o temperaturę, to najbardziej optymalna powinna wynieść około 20° C , a nawet z kilka stopni mniej. Wyższa temperatura powoduje, że róże miniaturowe krócej kwitną.

czytaj dalej...

4 komentarzy

 1. Dodał: Malgorzata, Tytuł: ortografia sie klania

  po dwoch dniach a nie dwuch przepraszam ale ten blad ortograficzny strasznie kole w oczy

 2. Dodał: Marlena, Tytuł: Nie rozumiem..

  Po dwuch dniach od zakupu opadły jej prawie wszystkie listki, jest nie tak??

 3. Dodał: janek, Tytuł: glupie kwiaty

  trzeba ja kupic i tyle aha i nie moga bycw wodzie swieconej aklsjifjsohdjdfhngik duhfigj fkhgkhdur

 4. Dodał: miłiśniczka, Tytuł: piękne kwiaty:)

  Mam je w domu czerwone i białe dzięki odpowiedniej pielęgnacji kwitną długi czas. U mnie kwitną mnw od lipca do końca października.Mają dosyć duże i delikatne kwiaty które nieraz ścinałam i do 2 tyg wyglądają jak świeże.bardzo polecam

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Kategorie
Róże

Koniecznie zobacz: