Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
4 z 4

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Fatsja, Fatsja japońska, Fatsia japonica

Fatsja, Fatsja japońska, Fatsia japonica

0 komentarzy

Opis:

Fatsja japońska pochodzi z Japonii i należy do rodziny araliowatych. W naturalnych warunkach roślina osiąga wysokość do 4-5 metrów, w uprawie domowej osiąga wysokość do jednego metra. Lisie długoogonkowe, dłoniaste, zazwyczaj 5-9 klapowe. Szerokość liści dochodzi do 30 centymetrów, zawsze błyszczące stanowią główną wartość dekoracyjną rośliny.

Uprawa:

Stanowisko w uprawie fatsji powinno być jasne, o dużej ilości światła ale bez bezpośredniego nasłonecznienia. Optymalna temperatura uprawy powinna mieścić się w przedziale 15 – 25 ºC. W okresie letnim można wystawić roślinę na taras lub do ogrodu. Podlewanie intensywne w okresie wiosenno – letnim kiedy roślina wypuszcza nowe pędy, w zimie ograniczamy podlewanie, nie dopuszczając jednocześnie do zaschnięcia bryły korzeniowej. W okresie intensywnego wzrostu zalecane jest regularne nawożenie uniwersalnymi nawozami do roślin doniczkowych. Ziemia standardowa do roślin domowych. Młode rośliny fatsji japońskiej wymagają corocznego przesadzania, starsze egzemplarze przesadzamy co 2 – 3 lata. Najprostszym sposobem rozmnażania rośliny jest wysiew nasion bezpośredni po ich zbiorze. Nasiona mają dość krótki okres kiełkowalności.

Zastosowanie:

Niezwykle wytrzymała na niesprzyjające warunki roślina doniczkowa, stosowana do uprawy domowej. Doskonale nadaje się na dekorację restauracji, biur, sklepów i hal wystawowych. W okresie letnim możemy uprawić w pojemnikach na zewnątrz.

Kwitnienie:

Dość rzadko kwitnie w uprawie domowej. Kwiaty zielono – białe, zebrane w baldachy pojawiają się w okresie zimowym.

Zimowanie:

Roślina wrażliwa na mróz, optymalna temperatura zimowania powinna mieścić się w przedziale 12-18ºC.

Uwagi:

Roślina potrzebuje dożo światła, ale należy ją chronić przed promieniami słonecznymi.

Wybrane oferty z naszego sklepu:

 • Przesadzanie roślin doniczkowych
  Przesadzanie roślin doniczkowych

  Przesadzanie roślin doniczkowych   Jednym z kluczowych zabiegów, jakie wymagają rośliny doniczkowe i pojemnikowe, to zabieg przesadzania, od którego zależy zdrowotność roślin. Pamiętajmy, że nie przeprowadzanie tego zabiegu w razie potrzeby, może się przyczyn

  Przeczytaj więcej...
 • Rośliny balkonowe dla każdego
  Rośliny balkonowe dla każdego

      Pięknie ukwiecony balkon to wizytówka naszego mieszkania lub domu. Jednak kwiaty wymagają opieki, pozostawione na pastwę losu, szybko zasychają i w konsekwencji giną. Istnieją jednak sposoby, aby rośliny balkonowe nie pochłaniały nam zbytniej ilości czasu.

  Przeczytaj więcej...
 • Pnącza na mur HIT
  Pnącza na mur

      Pnącza są roślinami, które można spotkać „wspinające się” w różnych miejscach. Niezwykle ozdobnie wyglądają pnącza porastające ściany budynków oraz różnego rodzaju inne mury. Wiosną oraz latem ozdabiają zielonymi liśćmi, a t

  Przeczytaj więcej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Captcha