Skalniaki ogrodowe

Skalniaki ogrodowe

Skomentuj artykuł

Rośliny do ogrodów skalnych i na skalniaki nie są co prawda tak atrakcyjne i ozdobne, jak chociażby wielkie i obficie kwitnące krzewy różaneczników, czy innych popularnych roślin ogrodowych, jednak mają w sobie „to coś”. Ich główne piękno nie tkwi w kwiatach, które przeważnie są drobne i trzeba się wysilić, by je dostrzec, lecz w całościowej kompozycji. Przepiękna zieleń liści oraz łodyżek, skomponowana z głazami, kamieniami, czy łupkami skalnymi, sprawiają, iż nadaje to pewnej elegancji, dostojności ogrodowi, a bardzo często wprowadzają też poczucie spokoju oraz obcowania z naturą. Jeżeli jednak tęsknimy za kwiatami, zawsze możemy do naszego skalniaka wkomponować kilka tulipanów botanicznych, mniejszych odmian szachownic, czy też krokusów, które na wiosnę będą nas cieszyły swoim kwitnieniem.

Wspaniałymi elementami, które dobrze komponują się ze skalniakami ogrodowymi, są również oczka wodne, strumienie, potoki i inne wodne dodatki. Dzięki nim możemy jeszcze lepiej oddać naturę, do której dążymy w komponowaniu naszego ogrodu, a czasami wręcz sprawić, że przekraczając furtkę naszego ogrodu, mamy wrażenie, jakbyśmy przez chwilę znajdowali się na dziewiczych, górskich terenach.

Kamienie dekoracyjne - skalniak


Kamienie dekoracyjne - skalniaki ogrodowe

Skalniak ogrodowy to element, który może przełamać monotonię w naszym ogrodzie. Dlatego też zawsze warto jest się zastanowić, czy nie powinniśmy umieścić go gdzieś pomiędzy, rabatą kwiatów letnich, a skupiskiem iglaków, na tle których wspaniale się prezentują.

czytaj dalej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Kategorie
Skalnik

Koniecznie zobacz: