Mostek ogrodowy

Mostek ogrodowy

Skomentuj artykuł

Ostatnim omawianym rodzajem mostów ogrodowych, są mostki wykonane z kamienia. Bardzo efektownie wyglądają one praktycznie w każdym ogrodzie. Z reguły jednak są niewysokie kładki, które mają na celu utrzymanie ciągłości naszego ogrodowego przejścia, gdyż możemy pokryć je tym samym materiałem co ścieżki. Budowa jest podobna jak w poprzednich przypadkach. Najpierw musimy wmurować stalowe kątowniki, które będą podtrzymywały całą konstrukcję. Następnie należy przyspawać do nich grubą blachę, na której będzie układana nasza powierzchnia kamienna.

Mostek ogrodowy

Mostki ogrodowe

W jakim celu możemy wykorzystywać nasz mostek w ogrodzie? Zastosowań, oprócz tych głównych, czyli funkcja estetyczna oraz przejście, jest wiele. Dzięki takiemu mostkowi możemy jeszcze dokładniej przyglądać się okazom naszych roślin wodnych, szczególnie tym pływającym po powierzchni. Jeżeli zbiornik wodny jest wystarczająco duży i możemy wpuścić do niego ryby, to wędkowanie bezpośredni z mostu jest nie lada atrakcją w czasie spotkań z przyjaciółmi lub znajomymi.

Warto jest również wspomnieć o tym, że mostki i kładki w naszym ogrodzie możemy budować nie tylko nad zbiornikami wodnymi. Bardzo pięknie i oryginalnie wyglądają takie konstrukcje, wzniesione nad niską roślinnością, np. będącą elementem ogrodów skalnych. Efekty są najlepsze, gdy w naszym ogrodzie występują duże nierówności terenu.

Jak widać mostki ogrodowe mają bardzo szerokie zastosowanie w naszych ogrodach. Łączą w sobie funkcje praktyczne z walorami estetycznymi. Ponadto nie musimy posiadać oczka wodnego, czy strumyka, by móc taką konstrukcję sobie sprawić. Dlatego też warto jest się zastanowić, czy to nie jest to, czego w ogrodzie nie mamy, a z powodzeniem mogłoby się tam znaleźć.

czytaj dalej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: