Stoły ogrodowe

Stoły ogrodowe

Skomentuj artykuł

W żadnym kąciku wypoczynkowym nie powinno zabraknąć stołu ogrodowego, który wraz z pozostałymi meblami tworzy swego rodzaju letnią jadalnię. Spożywanie posiłków na świeżym powietrzu, wśród kwitnących i pachnących roślin jest przyjemnością samą w sobie. Zależnie od liczby członków rodziny oraz poziomu naszej towarzyskości możemy wybrać stół odpowiedni do naszych potrzeb. Oferta handlowa w zakresie stołów ogrodowych jest bardzo bogata i każdy może wybrać model dostosowany do swoich potrzeb. Stoły ogrodowe najczęściej można zakupić w zestawie np. z krzesłami. Zestawy zazwyczaj są tańsze aniżeli zakup poszczególnych mebli osobno. Poza tym możemy stworzyć stylowo harmonijne aranżacje tarasu czy też innych zakątków wypoczynkowych w ogrodzie. Trzeba podkreślić, że meble ogrodowe to jeden z istotniejszych elementów aranżacyjnych w ogrodzie, który także ma wpływ na całościowy odbiór ogrodu.
   

Przy wyborze stołu jak i pozostałych mebli ogrodowych należy wziąć pod uwagę następujące czynniki:

- trwałość;

- stabilność;

- estetyka;

- praktyczność;

- wygoda;

- jakość wykonania.

   

Zależnie od wybranego modelu możemy nabyć stół wykonany z drewna, plastiku, metalu, kamienia, rattanu, wikliny czy też bambusa. Możliwości jest naprawdę wiele, a ceny dobrej jakości stołów wahają się od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy.
   

Tradycyjnie najczęściej wybieramy stoły wykonane z drewna. Wybór sosnowego stołu będzie się wiązał z ograniczoną trwałością i odpornością na uszkodzenia. Na pewno będzie tańszy jednak w przypadku organizowania licznych spotkań na świeżym powietrzu, warto skorzystać z mocniejszych rozwiązań np. stołu z drewna dębowego. Drewno dębowe charakteryzuje się dużą wytrzymałością oraz trwałością. W ostatnim czasie modne są meble ogrodowe z drzew egzotycznych takich jak teak, eukaliptus oraz meranti. Charakteryzują się one wysoką trwałością oraz elegancją. Zdecydowanie sprawdzą się  w wyjątkowo estetycznych aranżacjach kącika wypoczynkowego. Dostępne w sprzedaży stoły są zróżnicowane pod względem  wielkości czy też kształtu. Mogą być okrągłe, prostokątne, kwadratowe, a nawet rozkładane. Ciekawą propozycją są stoły drewniane z mini ogródkiem. Możemy uprawiać tam np. zioła i bezpośrednio podczas spożywania posiłków wzbogacać potrawy o wybrane zioła, wprost z „ogródka”.
   

Stoły ogrodowe metalowe

Stoły ogrodowe - metalowe

czytaj dalej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: