Krzesła ogrodowe

Krzesła ogrodowe

1 komentarzy

Krzesła ogrodowe są jednymi z najbardziej popularnych siedzisk, wykorzystywanych przez człowieka każdego dnia. Siedząc na krześle jemy, czytamy, a także wypoczywamy. Wybór krzeseł do ogrodu powinien być poprzedzony analizą dostępnych rozwiązań. Najczęściej siedziska kupuje się wraz z całym zestawem mebli ogrodowych. W sprzedaży możemy spotkać się z krzesłami wykonanymi z drewna, metalu, plastiku, rattanu, wikliny, bambusa. Przy ich wyborze należy uwzględnić:

- trwałość;

- stabilność;

- estetykę;

- praktyczność;

- wygodę;

-  jakość wykonania.

Najczęściej wybieramy meble ogrodowe drewniane. Krzesła drewniane bardzo często wykonane są z drewna sosnowego dzięki czemu ich cena jest bardzo przystępna. Cały zestaw mebli, a więc stół i dwa krzesła można zakupić nawet za niecałe 300 zł. Cena nie idzie w parze z trwałością, jednak przy należytej konserwacji i takie krzesła mogą posłużyć nam przez wiele sezonów. Z pewnością trwalszym rozwiązaniem będą krzesła wykonane z drewna dębowego. Za komplet mebli zapłacimy powyżej tysiąca złotych. Coraz większą popularnością cieszą się siedziska wykonane z drewna egzotycznego. Teak, eukaliptus czy też meranti to egzotyka warta uwagi. Zaletą tego drewna jest elegancki wygląd jak i trwałość. Siedzisko pozycyjne wykonane z eukaliptusa zakupimy już za niecałe 200 zł. Dla wygodnego odpoczynku można skorzystać z poduszek dostępnych w bardzo zróżnicowanych wzorach. Bardzo często, w przypadku krzeseł sosnowych należy samodzielnie wykonać konserwację drewna. Warto wykorzystać dobrej jakości impregnat, aby zmienne warunki atmosferyczne nie wpłynęły na pogorszenie wyglądu mebli.

W przypadku mebli wykonanych z drewna egzotycznego należy stosować specjalne środki do czyszczenia i konserwacji, które możemy nabyć np. w markecie budowlanym. Drewniane krzesła jako, że są wykonane z naturalnego tworzywa, można dopasować do każdego stylu w ogrodzie. To ciepłe i uniwersalne elementy dzięki którym możemy wpłynąć na całościowy odbiór aranżacji ogrodu.
   

Dużą popularnością cieszą się także meble ogrodowe wykonane z plastiku. W ofercie można spotkać się z wieloma jego odsłonami. Ich popularność wynika przede wszystkim z niskiej ceny oraz trwałości. Najczęściej spotykane są krzesła charakteryzujące się prostą formą, najczęściej w barwach białej, brązowej, niebieskiej oraz zielonej. Nie są one zbyt estetyczne i ich sztuczność sprawia, że nie w każdym ogrodzie będą harmonijnie współgrać z resztą ogrodowego stylu. Za najprostsze wzory zapłacimy zaledwie kilkanaście złotych za sztukę. Obecnie możemy nabyć krzesła plastikowe, które są doskonałą imitacją naturalnych tworzyw takich jak wiklina, beton czy też metal. Bardzo popularny jest technorattan (włókno polietylenowe) , a więc tworzywo sztuczne, które jest imitacją rattanu.

Krzesła ogrodowe

Wiklinowe krzesła ogrodowe

W przeciwieństwie do naturalnego rattanu wspomniana imitacja jest odporna na wilgoć oraz promienie UV. Krzesła wykonane z tworzywa sztucznego z czasem brudzą się oraz pokrywają licznymi rysami, powstającymi przy ich użytkowaniu. Do produkcji tego typu mebli wykorzystuje się także stelaże aluminiowe. W sprzedaży możemy nabyć zróżnicowane zestawy mebli za które zapłacimy od kilkuset do kilku tysięcy złotych.
   

czytaj dalej...

1 komentarzy

  1. Dodał: Natalia, Tytuł: mebelki do ogrodu

    Z mężem zamówiliśmy rok temu komplet mebli technorattanowych. Materiał jest odporny na pogodę, przestały zimę w ogrodzie, wiosną przetarłam je mokrą szmatką i wyglądają jak nowe, wszyscy są zachwyceni. Polecamy Serdecznie:)

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: