Domek narzędziowy

Domek narzędziowy

Skomentuj artykuł

Ogród jest miejscem w którym każdego dnia jest coś do zrobienia. Rośliny oraz podłoże wymagają ciągłych i zróżnicowanych zabiegów. Aby skutecznie dbać o ogród kupujemy narzędzia oraz maszyny ogrodnicze, aby skuteczniej i łatwiej zajmować się naszym dorobkiem. Uwzględniając tylko podstawowe narzędzia niezbędne w każdym  ogrodzie, a więc np. szpadel, łopata, grabie, widły, piłka, nożyce, sekator, konewki, kosiarka itp., zauważymy, że jest ich naprawdę sporo. Tylko przechowywane w suchych warunkach będą w stanie posłużyć nam przez długie lata. Warto zapewnić im specjalne pomieszczenie, aby nie tracić czasu na poszukiwania poszczególnych narzędzi. Jeżeli posiadamy budynki gospodarcze, zapewne znajdzie się miejsce na niewielkie pomieszczenie, pełniące rolę składzika na narzędzia. Jeżeli na działce nie posiadamy tego typu konstrukcji warto pomyśleć o profesjonalnym składziku na podstawowe narzędzia ogrodnicze oraz pojemniki, donice, meble ogrodowe, nawozy, środki ochrony roślin itd. W zależności od powierzchni, takie pomieszczenie może zostać wykorzystane także jako miejsce do rozmnażania roślin ogrodowych.
   

Tego typu konstrukcja będzie stanowić jeden z elementów małej architektury tak więc należy dopasować składzik do całościowego stylu panującego w ogrodzie.
   

Przed podjęciem decyzji o posiadaniu domku narzędziowego należy określić czego oczekujemy od przyszłej konstrukcji. Czy będzie ona wyłącznie na podstawowe narzędzia, czy może będzie stanowić miejsce rozmnażania roślin oraz przechowywania mebli ogrodowych, rowerów  i innych przedmiotów. Jest to istotne zwłaszcza przy określaniu gabarytów domku.
   

W zasadzie składziki nie są obszerne i zajmują najczęściej od kilku do kilkunastu metrów kwadratowych. W dużych centrach budowlanych mamy możliwość na żywo zobaczyć tego typu konstrukcje. Ich ceny wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Najpopularniejsze składziki są wykonane z drewna, ale można także spotkać się ze metalowymi domkami na narzędzia- z blachy.
   

Domek narzędziowy najlepiej ulokować w głębi ogrodu, ale przy jednym z ciągów komunikacyjnych, aby bez problemu można było z niego korzystać. Pamiętajmy, że domek na narzędzia powinien być przede wszystkim funkcjonalny, nie ma potrzeby nacisku na jego estetyczność choć również należy wziąć ją pod uwagę.
   

czytaj dalej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: