Domek narzędziowy

Domek narzędziowy

Skomentuj artykuł

Jeżeli zdecydujemy się na zakup domku narzędziowego należy utwardzić i wypoziomować podłoże nim osadzimy na nim domek. Można wykonać fundament z ławy kamiennej lub ceglanej. Zakupiony składzik zapewne będzie składał się z kilku większych elementów, które na miejscu docelowym należy połączyć. Montaż tak prostych konstrukcji nie jest trudny, tak więc nikt nie powinien mieć z tym problemów. Zakupiona konstrukcja zazwyczaj nie jest zabezpieczona przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi tak więc do kosztów należy doliczyć impregnat bądź inny preparat do konserwacji drewna. Przy cyklicznej konserwacji drewniana, konstrukcja będzie nam służyć przez wiele lat.
   

Przy samodzielnej budowie domku drewnianego na samym początku należy mieć pomysł, następnie naszkicować projekt, nabyć materiały i przystąpić do realizacji projektu.  Do tego typu konstrukcji wystarczy drzewo świerkowe. Aby nie pękało powinno być dobrze wysuszone oraz sezonowane.

Prace przy składziku możemy podzielić na kilka etapów:

 

- budowa podłogi;

- budowa szkieletu domku;

- budowa ścian;

- budowa dachu (blacha, dachówka, papa);

- wykończenie (malowanie)

 

Przy łączeniu desek można wykorzystać sprawdzoną metodę pióro- wpust. Zapewnia ona mniejsze namakanie desek oraz całościowo są mniej podatne na uszkodzenia. Do łączenia poszczególnych elementów najlepiej korzystać z dobrej jakości wkrętów, a przy masywniejszych elementach ze śrub.
   

Domek na narzędzia to bardzo funkcjonalna konstrukcja. Jeżeli posiadamy ogród i sporo narzędzi skorzystajmy z takiej konstrukcji. Z pewnością przechowywanie wszelkich przedmiotów związanych z pielęgnacją ogrodu w jednym miejscu jest praktyczne i pozwalające zaoszczędzić sporo czasu.

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: