Domek drewniany w ogrodzie

Domek drewniany w ogrodzie

1 komentarzy

Drewniany domek w ogrodzie czy też na działce jest rozwiązaniem, które leży u podstaw bardzo zróżnicowanych potrzeb. Dość częstym powodem budowy drewnianego domku w ogrodzie jest konieczność składowania różnego rodzaju narzędzi wykorzystywanych głównie w ogrodzie. Jest ich naprawdę wiele. Poza typowymi narzędziami do uprawy trzeba także przechować środki ochrony roślin, kosiarkę, donice itp. Taki składzik może posłużyć także jako miejsce do rozsady w okresie wiosennym. Składzik nie musi mieć postaci rozpadającej się i mało estetycznej szopy. Zależnie od zapotrzebowania można wybudować domek o powierzchni, która pozwoli na swobodne składowanie oraz pracę przy roślinach. Zapewne wiele domków drewnianych jakie znajdują się w ogrodzie jest przeznaczonych dla najmłodszych członków rodziny. Dla dzieci to wielka atrakcja móc posiadać w ogrodzie własny domek, w którym mogą się bezpiecznie bawić. Każdy rodzic chcąc zapewnić dziecku trochę atrakcji powinien pomyśleć o takim rozwiązaniu. Zależnie od wieku dziecka mogą to być zróżnicowanej wielkości konstrukcje, dla starszych usytuowane także na drzewie bądź belce na wzór chatki Baby Jagi. Kolejnym przykładem domku drewnianego w ogrodzie jest domek pełniący także funkcję sauny, przy większym metrażu można stworzyć bardzo ciekawe rozwiązania. Domek drewniany pełniący funkcję altany to kolejna możliwość. Zwłaszcza na działkach są to niezbędne konstrukcje, które pełnią wiele funkcji m.in. składzik na narzędzia, miejsce do odpoczynku, schronienie przed deszczem itp. Domki drewniane na działkach warto wyposażyć w podstawowy sprzęt domowy, który umożliwi wykorzystanie ich także jako tymczasowe budynki mieszkalne.

   

Istnieje cała masa firm specjalizujących się w budowie takich niewielkich drewnianych konstrukcji do ogrodu. Ich cena waha się od kilku tysięcy do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Cena jest zależna od przeznaczenia domku, gabarytów, jakości materiałów z których zostały wykonane.
   

W przypadku składzików koszty nie są wygórowane, za kilka tysięcy możemy kupić domek o kilkumetrowej powierzchni, który będzie stanowił użytkowy dodatek do całościowej estetyki ogrodu. Przy prostych i niewielkich konstrukcjach istnieje możliwość samodzielnego montażu. Najczęściej sprzedaje się domki w stanie surowym- bez zabezpieczenia drewna powłoką ochronną. Oczywiście dokonując zakupu u producenta za dodatkową opłatą możemy uzyskać domek w takiej formie jaka nam najbardziej będzie odpowiadać. Składzik najlepiej umieścić gdzieś w głębi ogrodu, ale przy głównym ciągu komunikacyjnym, gdyż często się z niego korzysta. 
   

 

Domek drewniany

 

Domek drewniany

Domki drewniane dla dzieci stanowią niewielkie konstrukcje o wartości kilkuset złotych, a także rozbudowane i bardzo estetyczne o wartości dochodzącej nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wyższe ceny osiągają domki wykonane na wysokościach. W ich wypadku warto skorzystać z ofert sprawdzonych producentów, którzy zagwarantują wysoką jakość oferowanego towaru popartą certyfikatami bezpieczeństwa. 
   

czytaj dalej...

1 komentarzy

  1. Dodał: Barbara, Tytuł: Domki letniskowe drewniane

    Ale ładne te domki ze zdjęcia. Zwłaszcza ten pierwszy, niebieski. Ale pewnie ciężko coś takiego dostać, chyba że się sobie samemu coś podobnego wybuduje. Na działkę rekreacyjną jest jak znalazł. Wyobrażam sobie dookoła fajny płotek i ogród pełen kwiatów. I ja w tym ogródku. Też chyba z mężem zdecydujemy się w przyszłym roku w końcu na jakiegoś letniaka. Te domki z fotografii skojarzyły mi się co nieco z tymi domkami na kołach od firmy Letniskowo. U nich można zamówić sobie kolorową tą szalówkę, też to bardzo ładnie wygląda właśnie. Ehh, mam nadzieję, że w przyszłym roku się już coś uda podziałać w tym kierunku.

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: