Odkurzacz do liści - jak wybrać?

Odkurzacz do liści - jak wybrać?

1 komentarzy

Każdy posiadacz ogrodu, działki obsadzonej drzewami lub sadu wie, jak pracochłonne bywa usuwanie liści, szczególnie w okresie jesiennym, kiedy masowo i stale opadają. Utrzymanie porządku w takiej sytuacji nie jest łatwe. By usprawnić sobie prace i szybciej uporać się ze sprzątaniem, warto postawić na sprzęt, który nam w tym pomoże.

Zalety odkurzacza

Osobom, które nigdy nie miały do czynienia z odkurzaczem ogrodowym może się wydawać, że to zupełnie zbędny sprzęt. Są przekonane o tym, że liście można efektywnie sprzątnąć za pomocą grabi czy miotły. Jednakże osoby ceniące estetykę i chcące o wiele szybciej i wygodniej  i bez zbędnego wysiłku uporać się ze sprzątaniem ogrodu docenią zalety odkurzacza. Można nim bowiem sprzątać liście, szyszki, małe gałązki, a nawet piach ze ścieżek i chodnika. W ten sposób oczyścimy nie tylko sam ogród, gdzie rosną drzewa, ale taż podjazd i otoczenia wokół domu, a także np taras.
Na sporej powierzchni działki czy ogrodu odkurzacz do liści jest niezastąpiony. Nie tylko oszczędza czas, ale i siły. Trawa, liście i inne drobne rzeczy są zasysane i trafiają do worka, tak jak w przypadku tradycyjnego odkurzacza. Nie ma potrzeby schylać się i umieszczać zebranych śmieci w odrębnych workach czy pojemnikach.Odkurzaczem efektywnie można sprzątać zarówno powierzchnię utwardzaną, jak i nie. Dotrzemy nim do zakamarków i powierzchni które trudno tradycyjnie posprzątać Ponadto niektóre modele są wyposażone w system rozdrabiania gałązek, czy szyszek, dzięki czemu te odpadki zajmują w w worku o wiele mniej miejsca. Odkurzacz ponadto może rozdmuchiwać liście, jeżeli życzymy sobie by nie gromadziły się one w jednym miejscu. Nowoczesne sprzęty są lekkie, więc nie ma problemów z ich przenoszeniem. Odkurzacz do liści ma wiec praktycznie same zalety. Czym się jednak kierować przy jego kupnie, biorąc pod uwagę to, ze na rynku mamy mnóstwo modeli.

Odkurzanie liści

Odkurzanie liści

Na co zwrócić uwagę?

Zanim podejmiemy decyzję o zakupie, warto zastanowić się, czego tak naprawdę potrzebujemy. 

czytaj dalej...

1 komentarzy

  1. Dodał: Mikołaj, Tytuł: dmuchawa do liści

    Jak mam Wam polecać jakiś model to z pewnością będzie to dmuchawa do liści Stiga SBL 2600 el. Nie jest to drogi sprzęt, a przydatny.

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Kategorie