Odśnieżarki elektryczne

Odśnieżarki elektryczne

2 komentarzy

Zima to czas, kiedy ogrody zapadają w sen zimowy, ale nie ich właściciele. Chłodne miesiące mogą obfitować w silne opady śniegu, tak więc dla utrzymania komunikacji w ogrodzie oraz na pozostałej posesji, a nawet na przylegającym chodniku, musimy mocno napracować się przy odśnieżaniu. Nie dajmy się zaskoczyć zimie ! Warto zaopatrzyć się w profesjonalny sprzęt do odśnieżania, aby bardziej efektywnie odśnieżać i mieć więcej czasu dla siebie.

Czym odśnieżać ?
   

Niewielkie powierzchnie można odśnieżyć przy pomocy łopaty. W sprzedaży można nabyć lekkie oraz pojemne łopaty z tworzyw sztucznych do których nie przylega śnieg. Dzięki wzmocnionej krawędzi głowicy są bardziej praktyczne oraz wytrzymałe. Dużą popularnością cieszą się także łopaty wykonane z drewna,  wzmacniane metalowym paskiem na krawędzi. Ceny tego tradycyjnego rozwiązania wahają się średnio od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.
   

Na większych powierzchniach z pewnością sprawdzą się odśnieżarki. W sprzedaży mamy coraz więcej modeli tego typu urządzeń, tak więc nikt nie powinien mieć problemu z doborem, odpowiedniej dla swoich potrzeb odśnieżarki.


Odśnieżarka- jest urządzeniem mechanicznym, którego celem jest odśnieżanie nawierzchni z zalegającego śniegu. Są wielkim ułatwieniem, zwłaszcza w śnieżne zimy, kiedy trzeba się bardzo napracować, aby na posesji zachować przelotowość ciągów komunikacyjnych.  Działanie tych urządzeń, polega na zbieraniu śniegu przy pomocy wirnika, który kieruje śnieg do wyrzutnika. Stamtąd jest wyrzucany na różne odległości w wybranym przez nas kierunku.


Wyróżniamy odśnieżarki spalinowe oraz elektryczne. Te pierwsze sprawdzą się na większych powierzchniach, natomiast elektryczne na mniejszych.

Odśnieżarka elektryczna a odśnieżanie
   

W przypadku odśnieżania niewielkich powierzchni, można skorzystać z odśnieżarki elektrycznej. Nie jest hałaśliwa, a poza tym jest o wiele tańsza aniżeli jej spalinowe odpowiedniki. Poza tym jest łatwa w obsłudze, lekka, wygodna, najczęściej na kołach i zajmuje niewiele miejsca. Niestety do zasilania wymaga energii elektrycznej, tak więc niezbędny jest przewód, który sprawdza się przy długości do około 30 m. Powyżej tego parametru moc urządzenia spada, a więc efektywność odśnieżania ulega pogorszeniu.

Odśnieżarki elektryczne najefektywniej odśnieżają wówczas, gdy pokrywa śnieżna osiąga do około 30 cm grubości. Przy bardzo obfitych opadach może pojawić się problem z odśnieżaniem, zwłaszcza jeżeli będziemy mieli do czynienia z tzw. „mokrym” śniegiem. Usunięcie grubej pokrywy śnieżnej nie będzie wówczas tak lekkie i proste.

Odśnieżarki elektryczne

Odśnieżarki elektryczne

czytaj dalej...

2 komentarzy

  1. Dodał: sadro, Tytuł: śnieg, co za śnieg...

    Adam powiadasz, że Stiga jest w porządku. Właśnie się zastanawiam nad zakupem odśnieżarki, jutro się wybiorę i chyba sobie kupię. Rozeznam jeszcze jak to wygląda w Internetowych sklepach.

  2. Dodał: Adam, Tytuł: odśnieżarka

    Ja sobie zakupiłem odśnieżarkę elektryczną Stiga Snow Electric 45. Super się sprawuje, a powierzchnię do odśnieżania mamy niewielką, więc zdecydowaliśmy się na elektryczną, a nie spalinową.

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Kategorie

Koniecznie zobacz: