Odśnieżarki spalinowe

Odśnieżarki spalinowe

8 komentarzy

W okresie zimy w ogrodzie nie ma za wiele pracy, ale w przypadku obfitych opadów śniegu istnieje konieczność systematycznego oczyszczania drzew i krzewów ze śniegu, aby pod jego naporem nie doszło do uszkodzeń roślin. Opady śniegu zakłócają także swobodne poruszanie się po posesji oraz ogrodzie. Aby nie doszło do sytuacji, że staniemy się więźniami własnego domu, powinniśmy w razie potrzeby, systematycznie odśnieżać ciągi komunikacyjne, zlokalizowane na naszej posesji. Warto zaopatrzyć się w profesjonalny sprzęt do odśnieżania, aby efektywnie i szybko odśnieżyć niezbędne miejsca.

Czym odśnieżać ?
   

W przypadku niewielkich powierzchni sprawnie je odśnieżymy specjalną łopatą do odśnieżania. W sprzedaży nie brakuje tego asortymentu i bez problemu nabędziemy odpowiadający nam model. Są lekkie o dużej powierzchni roboczej. Najczęściej wykonane z tworzywa sztucznego oraz drewna. Aby były trwałe powinny mieć wzmocnioną krawędź głowicy. Ceny tego tradycyjnego rozwiązania wahają się średnio od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.
   

Na większych powierzchniach sprawdzą się odśnieżarki. Asortyment tego typu urządzeń jest bardzo bogaty i nikt nie powinien mieć problemu z wyborem odpowiedniej dla siebie odśnieżarki.


Odśnieżarka- jest urządzeniem mechanicznym, którego celem jest odśnieżanie nawierzchni z zalegającego śniegu. Są wielkim ułatwieniem, zwłaszcza w śnieżne zimy, kiedy trzeba się bardzo napracować, aby na posesji zachować przelotowość ciągów komunikacyjnych.  Działanie tych urządzeń, polega na zbieraniu śniegu przy pomocy wirnika, który kieruje śnieg do wyrzutnika. Stamtąd jest wyrzucany na różne odległości w wybranym przez nas kierunku.

Wyróżniamy odśnieżarki spalinowe oraz elektryczne. Te pierwsze sprawdzą się na większych powierzchniach, natomiast elektryczne na mniejszych.


Odśnieżarka spalinowa a odśnieżanie 
   

Tego typu odśnieżarki nadają się na większe powierzchnie i zależnie od konkretnego modelu, mogą usuwać zalegający śnieg, nawet do kilkudziesięciu centymetrów wysokości.
   

Oferta odśnieżarek spalinowych jest o wiele bogatsza aniżeli odśnieżarek elektrycznych. Możemy wyróżnić modele o słabszej mocy, wyposażone w silnik dwusuwowy oraz dużo mocniejsze z silnikiem czterosuwowym. W pierwszym przypadku jako paliwo wykorzystuje się mieszankę benzyny i oleju, a w drugim czystą benzynę. Mogą być jednostopniowe (wyposażone w jeden wirnik) oraz dwustopniowe zaopatrzone w dodatkowy wirnik, który poza kierowaniem śniegu do wyrzutnika może pełnić funkcje rozdrabniania śniegu. Tego typu odśnieżarki są bardziej efektywne, potrafiące sobie poradzić z naprawdę wysoką pokrywą śnieżną. Z pewnością wielką zaletą wybranych modeli odśnieżarek spalinowych będzie także napęd na koła, który ograniczy nasz wysiłek i ułatwi nam pracę. Dobrze się sprawdza napęd gąsienicowy, który pozwala korzystać z odśnieżarki przy niewielkich nierównościach terenu, ale jest mniej ekonomiczny. W ogóle odśnieżarki z napędem są mniej ekonomiczne, ale ułatwiające pracę.

Odśnieżarki spalinowe

 

Odśnieżarki spalinowe
czytaj dalej...

8 komentarzy

 1. Dodał: kamiloss, Tytuł: stiga odśnieżarka

  Ja w tym roku zainwestowałem w odśnieżarkę spalinową Stiga Snow Patrol. Zwały śniegu na pewno mnie nie zaskoczą, już nie będę musiał machać łopatą.

 2. Dodał: AREK, Tytuł: Polecam odśnieżarki

  Polecam odśnieżarki Do równego chodnika ,kostka, najlepsze są jednostopniowe odśnieżarki ,zbierają prawie do zera śnieg, należy jednak pamiętać żeby zbierać śnieg zaraz po opadach ponieważ jak udepcze się lub rozjeździ to już tak łatwo nie jest Trzeba tez uwzględnić teren i powichrzenie odśnieżana ,kując sprzęt Odśnieżarka spalinowa bez napędu Model silnika : Briggs&Stratton 800 Snow Series Ariens SNO-TEK SS 22 Snapper SN822EX MURRAY MS 55800 STIGA Snow Prisma To bardzo dobre maszyny,mocne nadają się do każdego domu czy firmy Najlepiej jak serwis jest na miejscu.

 3. Dodał: respondek, Tytuł: stiga odsniezarka?

  Zima zbliża się wielkimi krokami więc chciałem się już zaopatrzyć w dobry sprzęt i zastanawiam się czy może spalinowa odśnieżarka od Stigi Snow Huner się sprawdzi? Mam kosiarkę tego producenta i pracuje bez zarzutu.

 4. Dodał: rospon, Tytuł: odśniezanie

  Zima zaskoczyła znowu, napadało tego śnieguuuu dużooo. Już schowałem swoją odśnieżarkę Stiga, ale musiałem znowu wyciągnąć, żeby odśnieżyć przed domem i przed garażem. Ciekawe, kiedy ten śnieg zniknie, bo już mam dość zimy. Już bym chciał, żeby w ogrodzie było zielono.

 5. Dodał: Grudzień, Tytuł: al-ko wolę

  Ja lubię niemiecką markę al-ko. Mają naprawdę dobry sprzęt, nie psuje się co chwilę i długą gwarancję!

 6. Dodał: Konrad, Tytuł: tylko Stiga

  Jak dla mnie niezawodny i solidny sprzęt to odśnieżarka Stiga. Bezawaryjna, daje radę nawet w trudnych warunkach. Mam Snow Cube i powiem Wam, że już nigdy nie chciałbym wrócić do odśnieżania tradycyjną łopatą. Mój sąsiad do tej pory odśnieża łopatą, podziwiam.

 7. Dodał: Łukasz S., Tytuł: Chińskie podukty

  Ciekawi mnie czemu autor nie poruszył kwestii coraz częściej pojawiających się produktów z Chin. W dużej mierze, gdy wybieramy firmę z doświadczeniem w sprowadzaniu maszyn możemy dostać praktycznie to samo a w dużo niższej cenie. Teksty w stylu "chiński szajs" do mnie nie trafiają, za dużo już dobrej jakości chińskiego sprzętu miałem okazje używać. Ze swojej strony mogę polecić importera marki PEZAL. Korzystam z glebogryzarki już drugi rok i żadnych poważniejszych awarii, w tym sezonie wypróbuje ich odśnieżacz :)

 8. Dodał: klikacz, Tytuł: Gwarancja na odśnieżarki HONDA

  dla osób prywatnych (konsumentów) wynosi do 5 lat.

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Kategorie

Koniecznie zobacz: