Jak zbudować szklarnię?

Jak zbudować szklarnię?

4 komentarzy

Mogą to być, także rośliny oraz owoce egotyczne, takie jak na przykład: figi, arbuzy, kiwi czy cytryny, pomarańcze lub mandarynki.

Jednak w szklarni hodujemy przede wszystkim warzywa. Ten sposób uprawy pozwala na uzyskanie szybszych plonów. Pozyskane w ten sposób pomidory czy truskawki, nie są tak dobre jak uprawiane na polu, jednak wyhodowaliśmy je sami i na pewno są zdrowsze i smaczniejsze niż te kupione w sklepie. 

 

Jak zbudować szklarnię - szklarnia w ogrodzie

 

Jak zbudować szklarnię - oprysk pomidorów

Szklarnię  powinno się ogrzać szczególnie późną jesienią, zimą i wczesną wiosną, najlepiej podłączyć ją do domowego centralnego ogrzewania. Wtedy temperaturę można ustawiać za pomocą grzejników. W najnowocześniejszych szklarniach stosuje się ogrzewanie prądem lub gazowe.

Gdy nie mamy za dużo miejsca w ogrodzie, aby zbudować szklarnię możemy zrobić inspekt.

Szklarnia

Szklarnię można, także zastąpić tunelem foliowym. Jego szkielet składa się z metalowych rurek, które są ze sobą połączone. Na taką konstrukcję nakłada się folię. Tunel posiada , także otwierane drzwi, można w nim tak jak w szklarni zainstalować piecyk do ogrzewania roślin oraz zrobić system nawadniający. Jednak folia szybciej się niszczy niż szkło, szczególnie zimą, bardzo szkodzi jej śnieg i wiatr.

Do podlewania roślin w szklarni korzystnie jest zamontować bieżącą wodę, jakiś mały kranik, dzięki któremu będziemy mogli podlewać rośliny za pomocą węża ogrodniczego.  W profesjonalnych szklarniach, gdzie hoduje się rośliny na sprzedaż montowane są automatyczne lub półautomatyczne urządzenia nawadniające.

Uprawa roślin w szklarni sprawia dużą przyjemność, chociażby dlatego, że stosunkowo szybko widać efekt naszej pracy. Dlatego warto mieć w ogrodzie małą szklarnię albo tunel foliowy.

Agnieszka Krakowiak

czytaj dalej...

4 komentarzy

 1. Dodał: bee, Tytuł: szkło do szklarni

  Mam do sprzedania szkło hartowane w dobrej cenie i dużych ilościach. Nadaję się do budowy szklarni, bo ma bardzo wysoką przepuszczalność. Jeśli ktoś chętny proszę o kontakt: bgsales000@gmail.com

 2. Dodał: Tunelarz, Tytuł: Tunel Foliowy

  Witam, również polecam tunel foliowy. Niedawno zakupiłem jeden z tuneli foliowych jest bardzo łatwy w montażu i naprawdę solidnie wykonany. Myślałem nad szklarnią ale biorąc pod uwagę koszta tunel foliowy jest dużo lepszą inwestycją. Polecam firmę Krosagro.

 3. Dodał: KAssiaaa , Tytuł: wybór tunelu

  Moim zdaniem również tunel to dobre rozwiązanie. Jak dla mnie jest on wystarczający, mam taki o wymiarach 3x6. Gdyby ktoś był zainteresowany to polecam firmę Das company.

 4. Dodał: Patrycja, Tytuł: tunel foliowy

  Witam, moim zdaniem dużo lepszym pomysłem jest kupno tunelu foliowego. Cena jest naprawdę niska a jakoś bardzo dobra. Plusem jest to że można go przenieść w inne miejsce. Osobiście kupiłam tunel foliowy, posiadają oni różne wymiary w zależności kto jaki potrzebuje.

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: