Kominki ogrodowe

Kominki ogrodowe

Skomentuj artykuł

Ogród to nie tylko miejsce wytężonej pracy przy uprawie roślin ozdobnych i użytkowych, to także miejsce wypoczynku. Zależnie od naszych upodobań możemy stworzyć bardzo zróżnicowane zakątki wypoczynkowe. Najczęściej są tworzone na tarasie oraz w głębi ogrodu wśród roślinności, szumiącej wody gdzie stają się bardzo klimatyczne.  Zadaszone altany to z pewnością bardzo dobre rozwiązanie umożliwiające spokojny wypoczynek nawet podczas deszczowej aury. W okresie letnim największą atrakcją będzie basen- aktywny wypoczynek to samo zdrowie. Pamiętajmy także o dzieciach, dla których warto zorganizować niewielki park jordanowski w którym koniecznie trzeba uwzględnić piaskownicę, huśtawkę, zjeżdżalnię, a nawet drewniany domek zabawowy. Jeżeli w ogrodzie znajduje się spore drzewo można zapewnić starszym dzieciom atrakcję w postaci domku na drzewie. Dopełnieniem ogrodowej architektury wypoczynkowej z pewnością będą konstrukcje do grillowania oraz wędzenia.
   

Kominek ogrodowy jest ciekawym rozwiązaniem spełniającym także funkcję grilla ogrodowego. Letnie grillowanie to obecnie jedno z podstawowych form wypoczynku dla wszystkich posiadających ogrody i działki. Kominki ogrodowe są trwałymi elementami ogrodowej architektury o bardzo wysokich walorach estetycznych, będące wyznacznikiem dobrego gustu. Tak więc warto skorzystać z takiej formy wypoczynku. Kominek ogrodowy poza grillowaniem może posłużyć do pieczenia na ruszcie wędlin, ryb, warzyw itp., suszenia, wędzenia, a także pełnić funkcję rożna. Dodatkowo może stanowić typowy kominek, który daje możliwość zorganizowania romantycznego wieczoru w ogrodzie.
   

Kominek ogrodowy można zakupić już od kilkuset złotych choć ceny zależnie od materiałów i wykonania mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Najczęściej wymagają samodzielnego wykonania wypoziomowanego podłoża oraz w przypadku funkcji wędzarni także wykopania około metrowego kanału i paleniska. Poza samym kominkiem w zestawie może znajdować się ruszt, szpikulec rożna oraz palenisko. Dodatkowo można zakupić pokrywy do komór kominka, wkład suszarni, silniczek do rożna grillowego oraz termometr z sondą.


Rysunek. Budowa prostego modelu kominka dostępnego w sprzedaży


 Kominek ogrodowy budowa


1.    Skład opału
2.    Komora
3.    Wyciąg spalin




Należy podkreślić, że najpiękniej będą prezentować się kominki wykonane samodzielnie, które nie tylko zmienią oblicze ogrodu, ale także będą powodem naszej nieograniczonej satysfakcji. Samodzielna budowa pozwala najpełniej dopasować kominek do stylu panującego w ogrodzie oraz mamy możliwość wykonania go po swojemu, a jedynym ograniczeniem może być nasza wyobraźnia
 i oczywiście zasobność portfela. Do budowy kominka ogrodowego nie jest wymagane pozwolenie na budowę.
   

czytaj dalej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: