Odmiany malin

Odmiany malin

1 komentarzy

Co roku poszerza się liczba odmian malin, które możemy zasadzić w naszych ogrodach. Poza tradycyjnymi odmianami takimi jak Polana czy Polka mamy do wyboru, także nowe rodzaje, na przykład Koral oraz Benefis.

Odmiany malin uprawiane w Polsce.

Polana

To jedna z najstarszych polskich odmian.  Owoce zbieramy od sierpnia do końca października, są duże, czerwone i bardzo dobre. Krzew owocuje na pędach jednorocznych, plony są obfite. Polana jest odmianą jesienną. Krzewy są odporne na zamieranie pędów. Odmiana nadaje się zarówno do jedzenia na surowo jak i na przetwory. Z owoców Polany robi się pyszne dżemy.

Polka

Owoce tej odmiany dojrzewają wcześnie, są wyjątkowo duże i niezwykle smaczne. Nawet osoby, które nie lubią jeść malin, myślę, że skosztowałyby ich z przyjemnością. Polka należy do odmian powtarzających  owocowanie. Owocuje na pędach jednorocznych. Maliny nadają się zarówno do jedzenia na surowo, jak i na przetwory, a nawet do zamrażania. Niestety odmiana nie jest odporna na gnicie owoców  i zamieranie pędów. Pomimo  tego, dzięki wysokiej jakości owocom jest popularnym krzewem uprawianym na naszych działkach.

Poranna Rosa

Krzewy owocują na początku września, na tegorocznych pędach. Owoce należą do dużych i mają kolor żółty albo delikatnie pomarańczowy, są smaczne. Odmiana jest odporna na zamieranie pędów oraz gnicie owoców. Jest polecana do uprawy ogrodniczej.

Bristol

Owoce tej odmiany zbieramy od połowy lipca. Są one małe lub średniej wielkości,  jednak należą do wyjątkowo smacznych. Maliny nadają się na przetwory. Krzewy są odporne na mróz.

Laszka

Jest odmianą obficie owocującą o dużych owocach.

Polesie

Malina charakteryzuje się dużymi, słodkimi owocami, które wcześnie dojrzewają na tegorocznych  pędach. Mają one ciemnoczerwony kolor. Owoce poza jedzeniem na surowo nadają się, również na przetwory. Odmiana jest odporna na choroby.

Koral

Odmiana jest odporna na mróz i obficie owocuje. Jej owoce  są średniej wielkości, mają jasnoczerwony kolor i wcześnie dojrzewają.

Benefis

Owoce odmiany są duże, a krzewy obficie owocują. Maliny są idealne do jedzenia na surowo.

Agnieszka Krakowiak

1 komentarzy

  1. Dodał: 517052025, Tytuł: Sadzonki malin polka 1 zl szt

    Zapraszam do skorzystania z naszej oferty sadzonek malin. Uprawa tej maliny jest bardzo prosta. Owocuje od sierpnia do mrozów już w pierwszym roku po posadzeniu. Nie wymaga żadnych podpór bo owocuje na jednorocznych pędach, które przycinamy każdej wiosny 15 cm nad ziemią. Osiąga wysokość ok. 1,5 m. Jest mrozoodporna. Odmiana ta charakteryzuje się dużymi owocami i owocuje bardzo długo, aż do samych mrozów. Malina idealnie nadaje się do deserów, ciast i innych domowych wypieków.PLANTACJA JEST NAWADNIANA I WOLNA OD CHORÓB.

Dodaj swój komentarz

Zobacz także