Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
25 z 70

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Chaber górski - Centaurea montana

Chaber górski - Centaurea montana

1 komentarzy

Opis:

Osiąga wysokość około 50 cm. C. montana to bardzo ciekawa roślina o specyficznych kwiatach. Osadzone są one na wierzchołku sztywnych, owłosionych i gęsto ulistnionych pędów, osiągających wysokość 50 cm. Chaber górski charakteryzuje się kwiatostanami koszyczkowymi o średnicy 6 cm. Kwiaty brzeżne (znajdujące się na zewnętrznej stronie kwiatostanu) są koloru niebieskiego, środkowe natomiast mają barwę czerwoną.

Uprawa:

Centaurea montana najlepiej czuje się na stanowiskach półcienistych w miejscach dość ciepłych. Jeśli chodzi o glebę to preferuje raczej suchą do średnio wilgotnej. Nie toleruje nadmiaru wody ani zbyt ciężkiego podłoża.

Zastosowanie:

Roślinę należy przyciąć po przekwitnięciu. Chaber górski nierosnący pojedynczo, lecz w skupiskach tworzy dużą, krzaczastą kępę. Nadmierne nawożenie głównie azotowe powoduje pokładanie się rośliny. Bylina nadaje się na rabaty, do obsadzania lekko zacienionych skarp, skrajów uprawianych drzew lub krzewów o wystawie wschodniej lub zachodniej. Wyśmienicie sprawdzi się również w ogrodach skalnych, jak również w ogrodzie naturalistycznym. Kwiatostany, świetnie nadają się do cięcia.

Kwitnienie:

Kwitnie od maja do lipca.

Wybrane oferty z naszego sklepu:

1 komentarzy

  1. Dodał: mrowka, Tytuł:

    moje ulubione kwiatki :)

Dodaj swój komentarz

Captcha