Floksy uprawa i pielęgnacja

Floksy uprawa i pielęgnacja

Skomentuj artykuł

Floksy w naturze zamieszkują regiony Ameryki Północnej. Należą do rodziny wiesiołkowatych i są bylinami.

Rośliny dorastają do około stu dwudziestu centymetrów.
Nazwa kwiatów – Floks, wywodzi się z języka greckiego i znaczy płomień. Dlatego czasami floksy są nazywane płomykami.

Uprawa

Stanowisko –  Kwiaty najładniej rosną na miejscach słonecznych lub pół cienistych

Podlewanie –   Szczególnie w okresach, w których długo nie padają deszcze należy rośliny regularnie i obficie podlewać.

Podłoże – Kwiatom najbardziej odpowiada żyzna oraz  bogata w próchnicę ziemia. Podłoże musi być przepuszczalne. Zanim posadzimy rośliny  warto wzbogacić glebę kompostem.

Pielęgnacja –  Aby rośliny dobrze rosły muszą mieć wilgotne podłoże. Gdy kwiaty przekwitną to warto je mocno przyciąć, odwdzięczą nam się wypuszczeniem nowych pędów, które szybko zakwitną.

Rozmnażanie – Najprostszą metodą rozmnażania floksów jest podział roślin, który na ogół wykonuje się na jesieni lub na wiosnę. 

Kwiaty można też rozmnażać poprzez sadzonki korzeniowe oraz pędowe. Wykonuje się tę czynność, również na jesieni, albo wiosną.

Ogrodnicy zajmujący się masową produkcją kwiatów, rozmnażają je, także z nasion, jednak nie jest to zadanie dla amatorów.
Sadzenie floksów.

Najlepszym terminem sadzenia kwiatów są miesiące wrzesień, październik. Floksy sadzimy w rozstawie czterdzieści centymetrów na siedemdziesiąt.

Kwitnienie – Okres kwitnienia kwiatów przypada na czas od końca wiosny do końca lata. Są to miesiące kwiecień-sierpień. Floksy kwitną na: biało, żółto, niebiesko i różowo. 

 
czytaj dalej...

Zobacz także

Kategorie

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz