Skrzynie ogrodowe

Skrzynie ogrodowe

Skomentuj artykuł

Z pewnością trwalszym rozwiązaniem będą skrzynie ogrodowe wykonane z tworzyw sztucznych. Są one bardziej odporne na niekorzystne warunki pogodowe i z pewnością dzięki temu mają wielu zwolenników. Często jednak ich estetyka jest na niższym poziomie, tak więc ciężko dopasować je do bardziej naturalistycznych aranżacji. Ten problem nie dotyczy technorattanu, który jest znakomitą kopią naturalnego rattanu, ale w przeciwieństwie do niego bardzo trwały, mrozoodporny i doskonale wyglądający w większości ogrodów.
   

Marząc o naturalizmie, romantyczności i sielskości warto wybierać elementy wykonane z wikliny oraz rattanu. Z pewnością uda się i w takim stylu zakupić skrzynie ogrodową. Może nie będzie ona zbyt trwała, jednak z pewnością bardzo stylowa.
   

Pamiętajmy, że w  nowoczesny styl wpiszą się także metalowe skrzynie ogrodowe. Przy odpowiedniej konserwacji będą stanowić trwałą, funkcjonalną, a zarazem estetyczną dekorację ogrodu czy też balkonu oraz tarasu.

Praktyczność i wygoda
   

W ofercie możemy nabyć wiele modeli skrzyni ogrodowych, które jednocześnie mogą pełnić rolę siedziska. To bardzo praktyczne rozwiązania z pewnością zasługujące na uwagę. Mogą to być proste siedziska, ale także stanowić połączenie ławki ogrodowej ze skrzynią. Dzięki temu rozwiązaniu można mieć zarówno siedzisko oraz dodatkowy schowek.
   

Warto wspomnieć także o wyposażeniu niektórych skrzynek w kółka, które umożliwiają przemieszczanie oraz możliwość zamknięcia na kłódkę co ma znaczenie zwłaszcza na działkach, gdzie najczęściej dochodzi do kradzieży.
   

Przy zabezpieczeniu wnętrza skrzyni ( np. w przypadku skrzyni drewnianej) odpowiednim materiałem izolacyjnym, możemy skrzynię ogrodową potraktować jako kolejny pojemnik w którym możemy stworzyć świetną kompozycję kwiatową. Całościowa aranżacja może być naprawdę zaskakująca i stanowić istotną dekorację ogrodu, tarasu czy balkonu.

Ceny
   

Analizując ceny skrzyni ogrodowych, warto zauważyć, że nie są one zbyt wygórowane i już za kilkaset złotych można nabyć bardzo fajne modele, które poza praktycznym zastosowaniem, bez wątpienia wzbogacą ogród, pod względem dekoracyjnym. Drewniane skrzynie ogrodowe kosztują średnio kilkaset złotych- sosnowe  charakteryzujące się prostotą, kosztują niewiele ponad 100 zł, natomiast bardziej dekoracyjne, wykonane z dobrego drewna kosztują średnio do 2 000 zł. Skrzynie z tworzyw sztucznych kosztują niewiele ponad 100 zł. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, nawet bardzo wymagający, zwracający uwagę na oryginalność i nowoczesność. Cena za bardzo oryginalne skrzynie ogrodowe może przekroczyć nawet 10 000 zł.

   

Skrzynie ogrodowe powinny być przede wszystkim praktyczne i funkcjonalne, dobrze spełniające swoją rolę w ogrodzie. Ich dekoracyjność nie powinna być przesadna i dostosowana do stylistyki ogrodu, tak aby nie zakłócała harmonii miejsca, do której tak wielu dąży.

czytaj dalej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: