Przydatne narzędzia ogrodowe

Przydatne narzędzia ogrodowe

3 komentarzy

Dobry dobór narzędzi ogrodniczych jest kluczowy, aby praca w ogrodzie była przyjemnością. Warto wiedzieć co do czego dobrać, żeby się zbytnio nie napracować a uzyskać korzystny efekt.

Motyki, które mają szerokie ostrze są idealne do spulchniania ziemi, żeby ją wentylować. Do pracy w szklarni czy inspekcie idealnie nadaje się motyka o krótkim trzonku. Motyki służą głównie do pielenia oraz spulchniania ziemi. Mogą mieć ostrze trapezowe, trójkątne lub prostokątne.

„Pazurki” oraz grabie, które mają krótki trzonek możemy zastosować do pracy, która wymaga delikatniejszego, lżejszego działania.
Zaopatrując się w narzędzia ogrodnicze warto kupić te, które są droższe, ale za to porządnie wykonane.

Do zgarniania liści oraz większych gród ziemi nadają się grabie, które maja szeroko rozstawione zęby. Przy większych powierzchniach liście można zgrabić wielofunkcyjnym odkurzaczem ogrodowym, który wsysa i rozdrabnia liście. Jeżeli poza czystym trawnikiem chcemy mieć, także czystą kostkę przed domem warto użyć zamiatarki. Wsysa ona zarówno liście jak i śmieci. Sprawdza się praktycznie na każdej powierzchni.

Jeżeli chcemy wyrównać powierzchnię rabaty przed zasianiem nasion warzyw, to idealne będą grabie o wąsko rozstawionych zębach.

Widły pomagają przekopać ciężką ziemię, wchodzą w nią dużo lżej od szpadla.
Wideł poza przerzucaniem obornika można, także używać do spulchniania oraz przekopywania podłoża na ciężkich glebach.

Przy korzystaniu z glebogryzarki, trzeba pozbyć się dużych kamieni i innych elementów, które mogłyby uszkodzić urządzenie.  Nadaje się ona do „przekopania” dużego ogrodu. Do małego wystarczy szpadel oraz widły.
Glebogryzarką mieszamy nawóz z podłożem, spulchniamy glebę, odchwaszczamy i kruszymy bryły ziemi.

czytaj dalej...

3 komentarzy

  1. Dodał: ogrodowo, Tytuł: piła ogrodowa

    przydaje się ;)

  2. Dodał: ada, Tytuł: przydatne narzędzia

    Ja jeszcze nie mam piły ogrodowej do przycinania cienkich gałęzi.

  3. Dodał: :), Tytuł: :)

    :)

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Kategorie

Koniecznie zobacz: