Jak sadzić rośliny w ogrodzie?

Jak sadzić rośliny w ogrodzie?

1 komentarzy

Możemy przystąpić do samego procesu sadzenia. Po pierwsze wykopujemy dołek, który jest znacznie większy, niż pojemnik, w którym znajduje się roślina i jej bryła korzeniowa. Ziemię na dnie otworu możemy lekko spulchnić, by korzenie mogły z łatwością przenikać do głębiej szych warstw ziemi. Na dno wysypujemy ziemię ogrodniczą, która zawiera wiele substancji odżywczych, niezbędnych dla rośliny. Możemy również zastosować wykopaną przed chwilą ziemię, którą mieszamy z kompostem lub innym, wcześniej przygotowanym nawozem organicznym.

Do tak przygotowanego dołka, możemy wsadzać już naszą roślinę. Delikatnie wyciągamy ją z pojemnika, aby nie uszkodzić jej korzeni. Następnie umieszczamy ją w otworze, a jeżeli korzenie są bardzo zbite, możemy je lekko rozluźnić. Zasypujemy wszystkie korzenie ziemią i przysypujemy roślinę do takiej wysokości, jak posadzona była w donicy lub miejscy, z którego ją wykopaliśmy. Zwracamy uwagę na to, czy żaden korzeń się nie zawiną i nie jest skierowany ku górze, a jego końcówka nie wystaje z ziemi. Na samym końcu delikatnie udeptujemy ziemię dookoła świeżo posadzonej rośliny i bardzo obficie ją podlewamy. Jeżeli w wyniku dostarczenia wody, poziom ziemi się obniży, należy uzupełnić ją ziemią ogrodową i ponownie delikatnie przydeptać.

Tak posadzona roślina powinna zacząć rosnąć bez żadnych problemów. Przez najbliższe dni nie możemy dopuścić do nadmiernego wysuszenia ziemi w jej pobliżu. Dodatkowym zabiegiem pielęgnacyjnym, który może polepszyć rozwój naszego nowo-posadzonego okazu, jest wyściółkowanie korą. Pozwoli to na utrzymanie większej ilości wilgoci w górnych partiach gleby, a także będzie zapobiegało rozwojowi chwastów, które mogą osłabiać naszą roślinę i wyglądają nieefektownie.

1 komentarzy

  1. Dodał: ssssssss, Tytuł: fgssssssssssssss.

    super strona!!! :):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):);0;0;0;0:):):):):):):):):):):):)::)

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Kategorie