Hortensja Drzewiasta

Hortensja Drzewiasta

2 komentarzy

Hortensje to jedne z najpiękniejszych roślin ogrodowych. Ich piękne kwiaty zdobią nasze ogrody  od wielu lat. Jednym z rodzajów hortensji jest Hortensja Drzewiasta.

Hortensja  Drzewiasta

Kwiaty  krzewu są kuliste i mają  białą barwę z delikatnym odcieniem zieleni, bądź różu.  Pędy rośliny często leżą na ziemi, wynika to z faktu, że są bardzo cienkie i ciężko im utrzymać duże kwiaty. Roślina zakwita w okresie od czerwca do sierpnia. Kwiaty tworzą się na tegorocznych pędach. Hortensja osiąga wysokość  około dwóch metrów.

Hortensja drzewiasta jest podobna do hortensji ogrodowej. Odróżnić możemy je od siebie za pomocą kształtu liści oraz wyglądu kwiatów.

Najładniejszą z odmian hortensji drzewiastej jest odmiana Anabelle.

Odmiany Hortensji

Odmiana  Anabelle

Najkrócej można opisać ją, że jest po prostu piękna. Kremowobiałe kwiaty tworzą okazałe kwiatostany pod którymi znajdują się jasnozielone liście. Anabelle zakwita w okresie od czerwca do sierpnia. Krzew dorasta do około półtora metra wysokości. Odpowiada mu stanowisko osłonięte od wiatru i półcieniste. Preferuje podłoże, które składa się z żyznej oraz przepuszczalnej ziemi, która jest lekko kwaśna. Hortensja ma luźny pokrój i jest odporna na panujące w naszym kraju mrozy. Gałązki pędów, które dopiero wyrosły warto podeprzeć kijkami, aby łatwiej było im utrzymać się w pionie pod ciężarem kwiatów.

Odmiana Pinki Winky

Odmianę charakteryzują bardzo duże kwiaty o kształcie stożka, które mają barwę różową lub purpurową. Roślina zakwita na pędach jednorocznych. Poza tym Pinky Winky jest dwu kolorowa i  odporna na mróz.  Hortensjom odpowiada miejsce półcieniste albo słoneczne. Koniecznie osłonięte od wiatru. Podłoże w którym rosną powinno mieć kwaśny odczyn i być żyzne.

Odmiana White Dome

Kwiaty odmiany są średniej wielkości i mają kremowo-białą barwę. Hortensja dorasta do około osiemdziesięciu centymetrów. Roślina lubi miejsca zarówno półcieniste, jak i słoneczne. Dobrze rośnie na żyznym  podłożu. Zakwita w miesiącach lipiec, sierpień.

Odmiana Bounty

Odmiana dorasta do półtora metra wysokości. Krzewy hortensji mają zwarty pokrój. Kwiaty są w kolorze biało-kremowym i jest ich wiele.

Hortensje Drzewiaste.….

Kwiaty hortensji są idealnym prezentem na imieniny, bądź urodziny. Kilka gałązek zebranych razem tworzy piękny bukiet. Ładnie wyglądają zarówno świeże kwiaty, jak i zasuszone.
Warto, również wstawić hortensje do wazonu, będą długo w nim stać i zdobić wnętrze.

Agnieszka Krakowiak, zdjęcie kwiatha

2 komentarzy

  1. Dodał: Marek, Tytuł: Strata czasu

    Szukam informacji na temat uprawy przycinania itp. Opisywanie jak to hortensja jest piękna nic mi nie daje. Powielanie treści innych stron.

  2. Dodał: Wojciech, Tytuł: Rozmnażanie

    Jak rozmnożyć hortensję drzewiastą - długość sadzonek (storbów)itp. Proszę o informację.

Dodaj swój komentarz

Zobacz także