Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
25 z 28

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Miltonia – Miltonia ( storczyk )

Miltonia – Miltonia ( storczyk )

1 komentarzy

Opis:

Miltonia jest storczykiem pochodzącym z krajów Ameryki Południowej. Liście podłużne, żywo-zielone. Kwiaty ozdobne, czerwone, wyrastają na cienkich łodygach, które powinny być podparte, gdyż mogą się złamać pod ciężarem kwiatów.

Uprawa:

Nowe osobniki uzyskujemy poprzez podział rośliny. Sadzimy wiosną do pojemników płytkich, o niewielkich rozmiarach. Przesadzamy, co kilka lat do donicy niekoniecznie większej. Ważniejsza jest tutaj wymiana ziemi, która nie może być zbita. Dobrze rośnie na stanowiskach ciepłych, o temperaturze około 20 stopni. Temperatura powinna zmieniać się w cyklu dobowym. W dzień trochę wyższa niż w nocy. Potrzebują także dużo światła. Nie wolno wystawiać na działanie mocnego słońca. Ziemia powinna być lekko wilgotna. Podlewamy tylko przegotowaną wodą, co dwa dni. Można nawozić organicznie, raz w miesiącu. Nawozy w płynie rozcieńczmy przed podlaniem.

Zastosowanie:

Ze względy na temperatury, w jakich najlepiej się czuje, roślina ta raczej nie nadaje się do uprawna dworze. Za to wspaniale wyglądają w różnego rodzaju wnętrzach. Jest bardzo ozdobnym kwiatkiem i dobrze komponuje się z innymi storczykami, a także roślinami o podobnych wymaganiach.

Kwitnienie:

Najczęściej zakwitają późnym latem, a kwiaty widnieją na roślinie do późnej jesieni. Jednak istnieją wyjątki od tej reguły i kwitnienie może pojawić się czasami w innym okresie.

Zimowanie:

Roślina ta dobrze zimuje w mieszkaniach, jeżeli zapewni się jej odpowiednią temperaturę.

Uwagi:

Zobacz też: przesadzanie.

Wybrane oferty z naszego sklepu:

1 komentarzy

  1. Dodał: marlenka, Tytuł: przycinanie

    Witam jak przycinamy pęd Miltoni po kwitnieniu??jaknormalnego storczyka?? pozdrawiam

Dodaj swój komentarz

Captcha