Rośliny do oczek wodnych.

Rośliny do oczek wodnych.

Skomentuj artykuł

  

Kto ma zamiar zbudować w ogrodzie zbiornik wodny lub mieć w nim strumyk, musi wiedzieć, że ogrody wodne nie są łatwe do pielęgnacji. Ogrodnik hobbysta musi mieć wiele cierpliwości, a praca powinna go cieszyć. Za swój wysiłek otrzyma wtedy nagrodę. Czyż jest bowiem coś piękniejszego, niż godziny spędzone latem na tarasie w pobliżu stawu ogrodowego lub strumienia skąd można obserwować zwierzęta i rośliny?

 

Trzeba jednak umieć czasem spojrzeć na swoje oczko wodne krytycznym okiem. Nie możemy pozwolić, aby rośliny wodne zbyt się rozrosły. Nie mogą one całkowicie zasłaniać widoku na wodę, a w związku z tym też na owady i inne zwierzęta, które niewątpliwie się tu zadomowią. Musimy zwracać na to uwagę szczególnie w małych oczkach wodnych i zbiornikach.

 

Rośliny rosnące w głębokiej wodzie:

 

Onowedek, rogatek sztywny, moczarka kanaryjska, grążel żółty, grzybieńczyk wodny, kotewka orzech wodny, rdestnica, jaskier wodny,

Rośliny swobodnie unoszące się w wodzie:

 

Rośliny te nie są zakorzenione w dnie i w otwartym zbiorniku lub rowie często zmieniają miejsce.

 

Hiacynt wodny, żabiściek pływający, rzęsa, topian posokowaty, osoka aloesowa

 

Rośliny bagienne:

 

Żabieniec babka wodna, łączeń baldaszkowy, czermień błotna, kaczeniec, wilczomlecz, przęstka pospolita, kosaciec mieczolistny, żmijownik, bobrek trójlistkowy, kropik żółty, niezapominajka błotna, przetacznik bobrowniczek.

 

czytaj dalej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: