Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
25 z 44

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Sabotek, pantofelek Wenus – Paphiopedilum (storczyk)

Sabotek, pantofelek Wenus – Paphiopedilum (storczyk)

1 komentarzy

Opis:

Sabotek to bardzo piękny, azjatycki storczyk. Ma duży charakterystyczne, pojedyncze kwiaty, których warżka wygląda jak pantofelek. Pojawiają się one na długich łodygach. Liście plamiste, o różnych odcieniach zielonego.

Uprawa:

Uprawa tego kwiatka jest dość trudna. W obrębie tej odmiany wyróżniamy wiele różnych pod względem upodobań gatunków. Większość z nich preferuje temperaturę wyższą, na poziomie około 22 stopni. Stanowisko powinno być jasne, jednak Sabotek nienawidzi bezpośredniego słońca. Lekki półcień w tym wypadku jest dużo lepszy, niż silne promienie słoneczne. Najlepiej czuje się, kiedy wilgotność powietrza jest duża, powyżej 50 - 60%. W tym celu można regularnie zraszać wodą rozproszoną na drobne krople. Podlewamy, gdy podłoże przeschnie. Nie dopuszczamy jednak do zbytniego wysuszenia podłoża, a także do zastoju wody w pojemniku. Storczyk ten lubi wodę przegotowaną, odstaną i miękką, o temperaturze równej temperaturze otoczenia. Raz w miesiącu można do wody dolać trochę nawozu. Jednak jego stężenie nie może być zbyt duże. Co dwa lata przesadzamy do ziemi dobrze drenowanej, kwaśnej, torfowej. Doniczka nie musi być wysoka.

Zastosowanie:

Roślina doniczkowa, stosowana do wystroju wnętrz mieszkań. Idealnie współgra szczególnie z nowocześnie zaprojektowanymi pomieszczeniami. Ponadto storczyk ten, po ścięciu bardzo długo może stać w wodzie, dzięki czemu nadaje się do wiązanek.

Kwitnienie:

Kwiaty pojawiają się jesienią, a każdy z nich utrzymuje się nawet kilka miesięcy. Kwitnienie kończy się wiosną.

Zimowanie:

Roślina dobrze zimuje w mieszkaniu i wtedy to nawet kwitnie.

Uwagi:

Zobacz też: przesadzanie.

Zobacz więcej zdjęć: storczyk - sabotek

Wybrane oferty z naszego sklepu:

 • Pielęgnacja storczyków krok po kroku HIT
  Pielęgnacja storczyków krok po kroku

      Storczyki, to kwiaty o wyjątkowej urodzie. Jako kwiaty doniczkowe mogą stanowić wspaniałą ozdobę naszego domu. Jednak by zachowały na długo swój blask, musimy zgłębić wiedzę o ich potrzebach i związanej z tym pielęgnacji. Światło Storczyki potrzebuj

  Przeczytaj więcej...
 • Palmy doniczkowe
  Palmy doniczkowe

      Palmy, to jedne z najpiękniejszych roślin doniczkowych, dlatego nikogo nie dziwi, że grono ich wielbicieli systematycznie wzrasta. Te niecodzienne rośliny w naszym klimacie uprawiane są przede wszystkim w pomieszczeniach. Część z nich osiąga spore rozmiary, tak wi

  Przeczytaj więcej...

1 komentarzy

 1. Dodał: Patrycja, Tytuł: Sabotek

  Jak pielęgnować sabotka? Jak przycinać przekwitniętą łodyge? Co zrobić by znowu pojawił się kwiat?

Dodaj swój komentarz

Captcha