Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
10 z 10

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Kaladium dwubarwne - Caladium

Kaladium dwubarwne - Caladium

0 komentarzy

Opis:

Kaladium to roślina pochodząca z obszarów dżungli tropikalnej Ameryki Południowej. Rośliny uprawiane dla ozdobnych liści. Liście w różnych odcieniach koloru białego, różowego, czerwonego, zielonego z mocniej wybarwionymi nerwami. Kształt liści jest strzałkowaty, liście długoogonkowe, osiągają długość do 40 centymetrów, średnicy do 12 cm. Pod koniec lata cześć naziemna stopniowo zamiera, a roślina przechodzi stan spoczynku.

Uprawa:

Stanowisko w uprawie kaladium dwubarwnego powinno być bardzo widne, ale słońce korzystne jest wyłącznie rano i wieczorem. Miejsce powinno być dość ciepłe i wilgotne, w okresie zimy, podczas spoczynku rośliny obniżamy temperaturę do ok. 14-16ºC. Podlewanie od wiosny do jesieni intensywne, nie dopuszczamy do przeschnięcia podłoża. Podczas wzrostu zalecane jest nawożenie nawozami do roślin doniczkowych. W lutym, zaraz po okresie spoczynku, bulwy dzielimy i sadzimy do nowej ziemi. Ważne jest w tym okresie zapewnić wysoką wilgotność i temperaturę nie niższą niż 23ºC. Po wypuszczeniu pierwszych liści, przenosimy roślinę w nico chłodniejsze miejsce. Rozmnażanie przez wysiew nasion lub podział bulw, zawsze przy wysokiej wilgotności.

Zastosowanie:

Dekoracyjna roślina o ozdobnych liściach do zimowego ogrodu, jasnych okien, ale bez intensywnego słońca. Idealne miejsce do uprawy to stanowisko cieple o dużej wilgotności.

Kwitnienie:

Kwiaty mało atrakcyjne, rzadko pojawiają się w okresie marzec – kwiecień.

Zimowanie:

Część naziemna rośliny zamiera na zimę, ograniczmy podlewanie i obniżamy temperaturę.

Wybrane oferty z naszego sklepu:

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Captcha