Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
8 z 8

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Hemaria – Ludisia discolor (storczyk)

Hemaria – Ludisia discolor (storczyk)

3 komentarzy

Opis:

Hemaria pochodzi z cieplejszej części Azji. Jest bardzo ładną i ozdobną roślina, pomimo tego, że jej kwiaty nie są duże, koloru kremowego. Wyrastają na pionowej, dość grubej łodydze. Storczyk ten ma bardzo ozdobne liście, z wierzchu zielone i paskowane, pod spodem brązowawo-bordowe.

Uprawa:

Młode okazy tego kwiatu można uzyskać poprzez podział dorosłego osobnika. Sadzimy na wiosnę do pojemników płytkich i przesadzamy, co trzy lata. Najlepiej do ziemni specjalnie przygotowanej dla storczyków. Należy zapewnić tej roślinie niezwykle dużą zawartość wody w powietrzu, co sprawia, że nie jest to łatwy w uprawie storczyk. Zraszamy, aby utrzymać odpowiednią wilgotność. Odpowiednim miejscem są pomieszczenia ciepłe (ponad 22 stopnie, a nawet do 26 – 27 stopni) i regularnie przewietrzane. Podlewamy często, aby podłoże nie było zbytnio suche. Nie trzeba nawozić zbyt często. Wystarczy, co cztery tygodnie, nawozem bardzo mocno rozcieńczonym.

Zastosowanie:

Storczyk ten jest bardzo ozdobny. Wspaniale prezentuje się w nowoczesnych wnętrzach. Jest idealnym kwiatkiem na prezent.

Kwitnienie:

Roślina ta kwitnie bardzo długo. Pierwsze kwiaty ukazuje we wrześniu i w zależności od warunków, jakie się jej zapewni, może kwitnąc do późnej zimy.

Zimowanie:

Dobrze zimuje w mieszkaniach. Jeżeli zapewni się jej dobre warunki, może kwitnąć nawet, przez całą zimę.

Uwagi:

Zobacz też: przesadzanie.

Wybrane oferty z naszego sklepu:

3 komentarzy

  1. Dodał: Wiola, Tytuł: Liście

    U mojego kwiatka zaczęły niedawno blaknąć liście i zaczął schnąć. Teraz przerzuciło się to na kolejny liść. Mógłby mi ktoś powiedzieć co sie dzieje i jak mogę temu zapobiec?

  2. Dodał: gaga, Tytuł: ludisia red velvet

    przekwitly kwiatki,co dalej

  3. Dodał: vika, Tytuł: co zorbic

    Mam ten piekny okaz w domu i mam problem, bo zwijaja mu sie liscie :( czy to wina zlej lokzalizacji czy moze sposobu podlewania.

Dodaj swój komentarz

Captcha