Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
25 z 49

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Bodziszek wspaniały – Geranium x magnificum

Bodziszek wspaniały – Geranium x magnificum

3 komentarzy

Opis:

Odmiana jest krzyżówką bodziszka iberyjskiego ( G. ibericum) i bodziszka wielkopłytowego (G. platypetalum). Bodziszek dorasta do 50cm. Roślina pokroju krzaczastego, kulistego, silnie rosnąca. Liście zaokrąglone, ciemnozielone, jesienią zmieniają kolor na żółtopomarańczowy i czerwony. Kwiaty ciemnofioletowe, talerzykowate, z ciemnymi żyłkami. Roślina bodziszek wydziela korzenny zapach.

Uprawa:

Stanowisko słoneczne do półcienistego, gleba bogata w składniki pokarmowe, luźna, umiarkowanie sucha. Zimą ścinamy roślinę przy samej ziemi. Rozmnażanie tuż przed kwitnieniem lub po nim przez podział rośliny. Najlepiej rozmnażać jednak wiosną przez wysiew nasion.

Zastosowanie:

Roślina bujnie rosnąca, nadaje się do zazieleniania rozległych miejsc w ogrodzie, na obwódki, jako pierwszy plan dla krzewów i do sadzenia wśród drzew. Posadzony w grupie, natychmiast zarasta wyznaczone miejsce. Kwiaty bardzo długo stoją w wazonie.

Kwitnienie:

Bodziszek kwitnie od maja czerwca.

Zimowanie:

Bodziszek wspaniały to roślina mrozoodporna.

Uwagi:

Odmiana ma piękne, ozdobne liście, które jesienią przechodzą niezwykła przeminę kolorystyczną. Inne odmiany to: Bodziszek kantabryjski to szybko rosnąca roślina okrywowa, kwitnąca biało-czerwono w okresie maj czerwiec. Bodziszek korzeniasty - rośnie na glebie wilgotnej, kwitnie jasnoróżowo. Bodziszek czerwony oraz łąkowy (patrz oddzielne opisy)

Zobacz więcej zdjęć: bodziszek wspaniały

Wybrane oferty z naszego sklepu:

Kategorie
Byliny

3 komentarzy

  1. Dodał: terriit, Tytuł:

    piekne kwiaty i pieknie pachnace lscie

  2. Dodał: ad, Tytuł: bodziszek wspaniały

    Piękna roślina, tylko gdzie można kupić nasiona ???

  3. Dodał: Helena, Tytuł:

    Cudny kwiat .Polecam bardzo.Mam ich kilka.Są prawie w każdym ogrodzie w Anglii.

Dodaj swój komentarz

Captcha