Sztuczne żywopłoty

Sztuczne żywopłoty

2 komentarzy

 

 

Dość nowym rozwiązaniem, umożliwiającym odgrodzenie się od świata zewnętrznego parawanem zieleni, są sztuczne żywopłoty. Oczywiście mają one wielu przeciwników, aczkolwiek, są skierowane do tych osób, dla których nie ma znaczenia naturalność, a liczy się przede wszystkim wygoda i pewien poziom trwałej dekoracyjności. Są także alternatywą dla osób borykających się z alergią.

Co kryje się pod nazwą sztuczne żywopłoty ?
   

Sztuczne żywopłoty jak sama nazwa wskazuje wykonane są z tworzywa sztucznego. Mają postać gałązek i liści utwierdzonych do plastikowej siatki. Liście stanowią imitacje ulistnienia wybranych roślin żywopłotowych np. bukszpanu, winobluszczu czy bluszczu. Sprzedawane są w formie mat oraz w rolkach.


Dlaczego warto skorzystać z takiej formy żywopłotu ?
   

Mimo braku naturalności co jest największą wadą sztucznego żywopłotu, posiada on bardzo wiele zalet.

• Jest wiecznie zielony- wykonany z materiałów  wykazujących wysoką odporność na niekorzystne czynniki zewnętrzne. Zapewnia soczystą zieleń także w okresie zimowym.

• W przypadku takiego żywopłotu nie jesteśmy zobligowani do żadnych zabiegów pielęgnacyjnych. Z pewnością oferta będzie bardzo kusząca dla osób zapracowanych, chcących mieć więcej prywatności.

• Stosując tego typu żywopłot mamy natychmiastowy efekt, nie musimy czekać na zwartą ścianę zieleni.

• Kolejną jego zaletą jest jego niepalność.

• Poza tym jest bardzo łatwy w montażu i z pewnością sprawi, że nasza prywatność zostanie skryta za zielonym gąszczem, przed wścibskim wzrokiem sąsiada.

Sztuczne żywopłoty


Sztuczne żywopłoty
czytaj dalej...

2 komentarzy

  1. Dodał: Żywopłot tylko sztuczny, Tytuł: raz dwa i trzy gadasz głu po ty

    Ja mówię tak, ale nie za takie pieniądze. Jak będzie tanie to kupie. Co to za pisanina ze ptaki chcą przebywać w naturalnym, a w sztucznym nie będą. Ptakom to wisi akurat, a jak lecą to powiewa. Dziełem człowieka który się troszczy o ogród?? Ja pitole się troszczyć, chcę mieć ładny bez troszczenia, bez kiwnięcia palem chcę mieć ładny, bez ani jednej sekundy troszczenia.

  2. Dodał: Krystian, Tytuł: raz dwa i trzy

    ja w swoich projektach nie widzę przyszłości dla takiej maty, tyle mówi sie teraz o ekologii i recyklingu, a po kilku latach eksploatacji takiej maty musielibyśmy ją wyrzucić w końcu. Prawdziwy żywopłot wcale nie musi długo rosnąć, są przecież gatunki szybko rosnące.Możemy kupić także wyższe okazy. skoro 1m maty kosztuje 50zł to można za tą sume kupic spore rośliny :) w dodatku prawdziwy żywopłot poprawia mikroklimat :) zachęca ptaki do przebywania w naszym ogrodzie a pyzatym jest prostym bo prostym ale dziełem człowieka który troszczy się o swój ogród :) heh :) puki co mowie nie takim plastikowym rewolucjom

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Kategorie
Żywopłot

Koniecznie zobacz: