Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy wieloskładnikowe

Skomentuj artykuł

Florovit

Jest nawozem wieloskładnikowym organiczno-mineralnym.  Zawiera w sobie takie składniki jak między innymi: fosfor, azot czy magnez. Poza tym bogaty jest, także w mikroelementy, takie jak na przykład bor czy żelazo. Ma on przeznaczenie doglebowe i stosuje się go do roślin, które rosną i do tych, które dopiero będą rosły, nawozi się ich stanowiska przed sadzeniem.

Planton

Nawozy, te charakteryzują się tym, że są w formie granulatu. Poza tym w całym nawozie występuje równomierne połączenie azotu, fosforu i potasu.

Jak stosujemy nawozy

Nawozimy nawozami zarówno krzewy, kwiaty, jak i warzywa. Robimy to na wiosnę i latem. Nawozami w formie płynnej podlewamy rośliny, po uprzednim ich rozcieńczeniu z wodą. Poza tym możemy, także wlać je do spryskiwacza i opryskać nimi  liście roślin. Natomiast granulat podsypujemy pod kwiaty, warzywa czy krzewy.

Należy pamiętać, że …

Nawożąc ziemię nawozami wieloskładnikowymi powinno się używać rękawiczek ogrodniczych. Pojemniki przeznaczone do ich rozcieńczania nie powinny służyć do innych celów. Woda, do której dostał się jakikolwiek nawóz nie nadaje się do spożycia, ani żadnych innych czynności w ramach gospodarstwa domowego.

Agnieszka Krakowiak

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: