Czarne kwiaty

Czarne kwiaty

Skomentuj artykuł

Czy może zagościć w naszym ogrodzie lub domu coś bardziej niezwykłego i tajemniczego a także intrygującego swoim urokiem, niż czarne kwiaty? Ktoś może jednak powiedzieć, że przecież czarna barwa kwiatów nie występuje naturalnie w przyrodzie. Owszem, jednakże mamy do wyboru wiele wspaniałych gatunków, których barwa jest bardzo mocno zbliżona do czarnej. Te kwiaty są właściwie intensywnie ciemnoczerwone, ciemnopurpurowe czy też ciemnoniebieskie przez wysoką zawartość antocyjanów, co daje optyczne wrażenie głębokiej czerni.

Czarne rośliny to jeden z najnowszych i najgorętszych trendów, jeżeli chodzi o aranżację zieleni w ogrodzie i domu. Przywodzą one na myśl elegancję i minimalizm, a więc dają taki efekt, jaki chcą stworzyć osoby lubiące otaczać się niebanalnymi elementami stylizacji otoczenia, także tymi w postaci roślin.

W jaki sposób wkomponować rośliny o czarnych kwiatach w całą naszą kolekcję? Jeżeli chcemy stworzyć nowatorski, modny, nawet lekko ekstrawagancki  ogród, możemy się pokusić o umiejscowienie obok siebie tylko i wyłącznie roślin o czarnych kwiatach. Zestawienie ich z kwiatami o barwach kontrastowych, czy mniej intensywnych sprawi zaś, że będą one jeszcze bardziej widoczne i ich piękno zostanie uwypuklone, a zarazem złagodzi to styl ogrodu. Wybór kompozycji  zależy tak naprawdę od naszej wyobraźni i tego, co chcemy osiągnąć.Odmiany roślin o czarnych kwiatach

Wśród wielu odmian roślin o czarnym ukwieceniu wyróżniamy między innymi takie okazy, jak:

Ciemiernik ogrodowy "Pluto"- kwiat ten nosi także miano śnieżnej róży z uwagi na to,że kwitnie zimą. Jest to roślina z rodziny jaskrowatych, zaliczana do bylin wieloletnich. Najlepiej się czują na wapiennej, żyznej glebie, na stanowisku zacienionym. Z tego względu często sadzi się je pod drzewami lub w innych miejscach, gdzie dochodzi mniej słońca. Ciemiernik ogrodowy "Pluto" kwitnie na niezwykle ciemnoczerwony kolor, dający wrażenie czarnego, a przy tym kwiaty mają niebieski połysk. Wygląda to naprawdę spektakularnie. Kwiat dorasta do wysokości ok. 55 cm. Trzeba zaznaczyć, że wszystkie części kwiatu są trujące i kontakt z nimi grozi zatruciem (w przypadku spożycia) lub poparzeniem skóry.

Czarne kwiaty

Czarne kwiaty

Pierwiosnek wyniosły "Gold Lace Black"- to delikatny kwiat dorastający do wysokości od 25 do 50 cm. Jego dość drobne kwiaty mają płatki o intensywnie czarnej barwie i złotych obwódkach. Odmiana kwitnie wiosną, na przełomie marca i kwietnia. Kwiat nadaje się na uprawę w doniczkach, skalniakach oraz na rabatach, z połączeniu z innymi czarnymi roślinami lub z tymi w barwach kontrastowych.

Sesleria heufleriana- jest ozdobną trawą, której pojedyncze źdźbła wyglądają jak zielone pałeczki zakończone czarną główką, która jest właśnie kwiatem. Roślina osiąga wysokość zaledwie do 30 cm, ale bardzo efektownie wygląda na przykład w kępach. Kwitnie wiosną, w okolicach marca. Preferuje słoneczne, lekko cieniste i przeciętnie wilgotne miejsca . Najlepiej rośnie na glebie wapiennej, dobrze przepuszczalnej.

Czarne kwiaty

Czarne kwiaty

czytaj dalej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Kategorie