Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
5 z 5

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Bambus „ złocisty” – Phyllostachys aurea

Bambus „ złocisty” – Phyllostachys aurea

7 komentarzy

Opis:

Bambus ten naturalnie występuje w Chinach. Dorasta do 5 metrów wysokości. Pędy wzniesione, lekko wygięte w górnej części, rosnące w kępach. Trzcinowate łodygi średnicy do 3 centymetrów ze zgrubiałymi dolnymi węzłami, zielone, ale w promieniach słonecznych nabierające złocistego koloru. Liście wąskie, lancetowate żółtozielone, całoroczne osiągają do 10 centymetrów długości. Kwiat występują rzadko, są niepozorne, zabrane w wiechy. Bambus jak już zakwitnie to konsekwencja tego jest obumieranie rośliny.

Uprawa:

Stanowisko słoneczne, osłonięte od wiatru. Gleba żyzna, wilgotna, luźna, bogata w składniki odżywcze. Roślinę można uprawiać, gdzie zimy są łagodne. W temperaturze - 20ºC roślina obumiera (na szczęście giną z reguły naziemne części rośliny). Łodygi trzeba na zimę związać razem i osłonić słoma. Dodatkowo należy na zimę okryć korzenie rośliny. Bambus jest rośliną wymagającą systematycznego nawożenia. Rozmnażanie przez podział rośliny.

Zastosowanie:

Bambus to egzotyczna roślina sadzona z reguły pojedynczo, w otoczeniu wody. Bardzo często bambus uprawiany jest jako roślina doniczkowa w ogrodach zimowych. Jej gęste liście nadają się doskonale do zakrywania niechcianych widoków.

Kwitnienie:

Bambus kwitnie niezmiernie rzadko, w naszym klimacie praktycznie wcale.

Zimowanie:

W temperaturze - 20ºC roślina obumiera (na szczęście giną z reguły naziemne części rośliny). Okrywamy łodygi oraz korzenie przez mrozem i wiatrem.

Uwagi:

Bambus w Polsce jest bardzo często mylony z inną roślina nazywaną bambusem - Dracena Sandera zwana Lucky Bamboo. Dracena ta jaki i pozostałe draceny nie jest bambusem.

Wybrane oferty z naszego sklepu:

Kategorie
Byliny
 • Zakładamy trawnik HIT
  Zakładamy trawnik

  Zakładamy trawnik   Okres wiosenno-letni to doskonały moment na zakładanie trawnika. Zanim jednak przystąpimy do prac, warto zastanowić się, jaką rolę będzie odgrywał nasz trawnik. Czy będzie to tylko trawnik ozdobny, czy może trawnik użytkowy, a może naszym marzeniem jest

  Przeczytaj więcej...
 • Kora ogrodowa
  Kora ogrodowa

      Produkt stanowiący odpad przy procesie, jakim jest obróbka drewna, jeszcze całkiem niedawno nie był doceniany. Jednak, jakiś czas temu odkryto zastosowanie tego surowca nie tylko w przemyśle ciepłowniczym, ale także w ogrodnictwie. Szczególne uznanie

  Przeczytaj więcej...

7 komentarzy

 1. Dodał: Magda, Tytuł: mały problem

  Hej wszystkim ;) Mój bambus rósł ładnie do czasu, tzn. do wakacji kiedy to zaatakowała go mysz i obżarła go...teraz właśnie nie wypuszcza liści i końcówka żółknie. wie ktoś może co mogłabym zrobić?

 2. Dodał: robi, Tytuł: do wszstkich

  a ja nie mam bambusa i nie jestem pewien czy to bambus czy dracena

 3. Dodał: Andrzej, Tytuł: kwiat

  Huura mój bambus zakwitł od 5 lat jestem bardzo szczęśliwy

 4. Dodał: pipi, Tytuł: Mój bambusik

  mój bambus jest chyba złocistym bo mu się liscie robią żółte

 5. Dodał: Groch, Tytuł: no nie wiem

  mój ,,bambus" wygląda jak bambus i raczej nie jest draceną wygląd:Zielona łodyga zdobiona bialawymi pierścieniami zakręcona w spiralę na górze i odchodzi od niej druga łodyżka z ośmioma podłużnymi listkami

 6. Dodał: Sobal, Tytuł:

  Jest dość delikatny jak na polskie warunki Jest wiele gatunków bardziej mrozoodpornych.

 7. Dodał: Rave, Tytuł:

  To nie do końca prawda że ten gatunek bambusa dorasta do 5m wysokośći.Jestem szczęśliwym posiadaczem tego gatunku, który zeszłego roku przekroczył tą wys. A mojego znajomego ma około 8m.

Dodaj swój komentarz

Captcha