Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
10 z 10

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Akacja srebrzysta – Acacia dealbata

Akacja srebrzysta – Acacia dealbata

10 komentarzy

Opis:

Akacja srebrzysta to roślina rosnąca w naturalnych warunkach na terenie Australii. W Polsce dość popularnym drzewem. Jej wysokość dochodzi do 3 metrów w pierwszych paru latach i 7 metrów w przeciągu całego jej życia. Jest dość rozłożystym drzewem, którego średnica wynosi od 250-300 centymetrów. Jej liście są drobne, lekkie i delikatne o szarozielonym kolorze. Na czas zimy nie spadają i cieszą dalej nasze oczy. Akacje są drzewami, które rosną szybko. Zawdzięczają to swoim gęstym korzeniom. Wiele osób ceni akacje za ich dekoracyjne liście i możliwość sadzenia w donicach, a nie w ziemi, skąd nie ma możliwości przeniesienia rośliny.

Uprawa:

Gleba na, której powinny rosnąć na pulchnej, żyznej glebie o lekko kwaśnym odczynie. Stanowisko powinno być słoneczne, ale jednocześnie zasłonięte od wiatru, który mógłby połamać część gałęzi. Akacje najlepiej rosną w krajach, w których klimat jest łagodny i ciepły. Hodujemy je wyłącznie w donicach, gdyż jest mało odporna a ujemne temperatury. Pielęgnacja akcji srebrzystej jest ważna. Podlewamy i nawozimy ją dość obficie.

Zastosowanie:

Można hodować w donicach. Doskonale nadaje się na balkony oraz tarasy.

Kwitnienie:

Akacja srebrzysta kwitnie wiosną. Kwiaty są bardzo dekoracyjne, są bladożółtego koloru.

Zimowanie:

Powinniśmy przykryć roślinę przed zimnem lub jeśli istnieje taka możliwość uprawiamy chowamy je do pomieszczenia, które ochroni roślinę przed mrozem.

Wybrane oferty z naszego sklepu:

 • Balkonowy ogród.
  Balkonowy ogród.

      Balkonowy ogród czyli rośliny na balkonie.   Bardzo często mieszkając w betonowych blokach balkon i taras staje się naszym miniaturowym ogrodem. Nie wystarczają nam typowe rośliny do skrzynek coraz częściej sięgamy po rośliny ogrodowe, krzewy a nawet

  Przeczytaj więcej...
 • Jak założyć skalniak? – budowa skalniaka
  Jak założyć skalniak? – budowa skalniaka

      Skalniaki to przepiękne fragmenty górskiej przyrody w naszych ogrodach. Wyglądają ciekawie jednak nie każdy wie, jak taki skalniak zbudować. Proces tworzenia takiej skalnej przestrzeni w naszym otoczeniu możemy podzielić na kilka etapów. Po pierws

  Przeczytaj więcej...

10 komentarzy

 1. Dodał: władek, Tytuł: Moszeniec[moszenki południowe]

  Te nadmuchane łódeczki i liście podobne do lisci robinii akacjowej to owoce moszeńca południowego[Colutea arborescens],ang.Blader-Senna i niem.Blasen-strauch oznaczają pęcherz.Rodzina strączkowate,podrodzina motylkowe.Kwiaty żółte z brązowym rys.na żagielku.

 2. Dodał: Magda, Tytuł: POMOCY!!!!!!!!!

  Ostatnio u sąsiada na działce spotkałam się z krzewem bardzo podobnym do Robini (akacji). Miał takie same liście lecz miał owoce (już suche) kształtem przypominające "nadmuchaną" łódkę lub papryczkę, która po ściśnięciu wydawała odgłos pękającego balona. W tej "papryczce" były nasiąka. Jak się nazywa ten krzew??

 3. Dodał: Rafał, Tytuł: Przelanie ciepłą wodą

  nasiona przed posadzeniem powinny być zalane ciepłą wodą około 50-60 C na około 24 h. Ja trafiłem na taki wysiew że nie wiem co teraz robić z taką ilością sadzonek :-)

 4. Dodał: Mira, Tytuł: akacja srebrzysta

  kupiłam nasionka akacji i właśnie przed chwilą je wysiałam.Czy ktoś wie po jakim czasie zakwitnie?O ile wzejdzie,bo jak tu czytam to nie takie proste!

 5. Dodał: Mira, Tytuł: akacja srebrzysta

  a czy ktoś potrafi powiedzieć ile czasu upłynie zanim doczekam się kwitnienia.Kupiłam nasionka,jutro wysieję i będę czekać.Nigdzie nie napisali jak głęboko siać a może w ogóle nie przykrywać?

 6. Dodał: szatan, Tytuł: Kwiaty

  kwiaty są ponoć jadalne smakują troche jak groszek :)

 7. Dodał: stela, Tytuł: Akacja srebrzysta

  ja posiałam nasionka 07 czerwca i po 2 tygodniach widać kiełkujące jedno nasionko. Jest ono ledwo co przykryte ziemią - może to jest sekret wzejscia, a te co są głębiej to może jest im trudniej - sama nie wiem. Nasionka wysiałam w mieszance ziemi do wysiewu nasion z torfem odkwaszonym (ph ok 6) i piaskiem oraz keramzytem, w proporcjach 2:2:1:1. Pojemniczek nakryłam folią, postawiłam w kuchni na parapecie (północne okno) dobrze podlałam, ziemia nigdy mi się nie przesuszyła. Temperatura w kuchni wynosi zazwyczaj ok. 20 stopni, a czasem więcej i nie otwieram okna. Życzę powodzenia!

 8. Dodał: elasol62, Tytuł: Akacja srebrzysta

  niestety potwierdzam, nie jest łatwo wychodować roślinkę, w ubiegłym roku z paczuszki nasion wzeszło 1 !!!, ma teraz ok 15 cm, ale się próbuję jeszcze raz ...i czekam z nadzieją. pozdrawiam.

 9. Dodał: miki1953, Tytuł: akacja srebrzysta

  kupiłam nasionka akacji srebrzystej.Już ponad miesiąc czekam na efekty , na próżno z 23 nasionek nie mam ani jednej roślinki. Zadbałam oczywiście o dobre warunki dla nasion. Jak długo wschodzą te nasiona?????????????

 10. Dodał: miki1953, Tytuł: akacja srebrzysta

  kupiłam nasionka akacji srebrzystej.Już ponad miesiąc czekam na efekty , na próżno z 23 nasionek nie mam ani jednej roślinki. Zadbałam oczywiście o dobre warunki dla nasion. Jak długo wschodzą te nasiona?????????????

Dodaj swój komentarz

Captcha