Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
25 z 47

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Aglaonema

Aglaonema

2 komentarzy

Opis:

Aglaonema w naturalnych warunkach występuje w południowo wschodniej Azji. W Polsce uprawianych jest kilka odmian o liściach szmaragdowozielonych w białe plamy, owalnych lub jajowatych. Kwiat w zależności od odmiany osiąga nawet do jednego metra wysokości.

Uprawa:

Stanowisko półcieniste, ciepłe, temperatura nie powinna spadać poniżej 18ºC, w niższych temperaturach kwiat przestaje rosnąć. Podlewanie intensywne, roślina lubi wysoką wilgotność powietrza, dobrze reaguje również na zraszanie ale nie lubi jak woda w nadmiarze pozostaje na liściach. W okresie od wiosny do jesieni zalecane jest zasilanie nawozami do roślin doniczkowych. Ziemia standardowa, roślinę przesadzamy wiosną. Rozmnażanie przez sadzonki wierzchołkowe. Młode pędy sadzimy w mieszance torfu z piaskiem. Temperatura powinna być dość wysoka, a ziemia stale wilgotna, niektórzy zalecają również zastosowanie ukorzeniacza. Młode rośliny ukorzeniają się po 2-3 tygodniach. W suchym pomieszczaniu o słabej wentylacji i suchym powietrzu aglaonema bardzo często atakowana jest przez przędziorki i wełnowce.

Zastosowanie:

Doskonała roślina na okno kwiatowe, do ogrodów zimowych, kompozycji roślin o ozdobnych liściach.

Kwitnienie:

Kwiaty nie stanowią ozdoby rośliny, pojawiają się od wiosny do jesieni.

Zimowanie:

W okresie zimowym ograniczamy podlewanie nie dopuszczając do spadku temperatury poniżej 16ºC.

 • Wegetatywne sposoby rozmnażania roślin HIT
  Wegetatywne sposoby rozmnażania roślin

      Wegetatywne rozmnażanie roślin jest formą rozmnażania bezpłciowego. Polega ono na tym, że  z fragmentu rośliny powstaje nowa roślina, z listka Fiołka Afrykańskiego powstaje Fiołek Afrykański. Mała roślinka, która posiada wszelkie cechy rośliny mateczne

  Przeczytaj więcej...
 • Wiśnia ozdobna w ogrodzie
  Wiśnia ozdobna w ogrodzie

      Wiśnia to drzewo, które znamy przede wszystkim z jej owoców. Jednak nie tylko smaczne owoce wiśni są zasługują na uwagę przy tej roślinie. Istnieje ogromna ilość odmian, które służą głównie do ozdoby naszych ogrodów i bardzo częs

  Przeczytaj więcej...

2 komentarzy

 1. Dodał: Aleksander , Tytuł: Aglonema Crete

  Zdjęcie w dniu zakupu .Obecnie niestety z mojej winy zmarniała . Zalałem korzonki

 2. Dodał: emi, Tytuł: nie kwitnie

  Mam tą roślinkę w domu, rośnie jak szalona ale listki ma dość małe ale gęste i nigdy mi jeszcze nie zakwitła, czy ktoś wie dlaczego??

Dodaj swój komentarz

Captcha