Piękne ogrody z charakterem

Piękne ogrody z charakterem

Skomentuj artykuł

Świat ogrodów jest bardzo zróżnicowany, pełen różnych rozwiązań wynikających z odmiennego podejścia do sztuki ogrodniczej. Każdego dnia często przechodzimy obok wielu ogrodów, mijając je bez żadnych głębszych przemyśleń i emocji. Nie są w stanie wydobyć z nas nic, a czasami zdarza się, że ogród chwyta za serce, przemawia do nas, sprawia, że jesteśmy pełni podziwu, czujemy się zwyczajnie szczęśliwsi mając możliwość obcowania z wyjątkowością takich miejsc. Te ogrody z pewnością mają charakter, mają to coś, co wynosi je na wyżyny sztuki ogrodniczej. Każdy z nas z pewnością odmiennie postrzega rzeczywistość, jak również ogrody, jednak jest wiele elementów aranżacyjnych, które trafnie dobrane, spowodują, że zmysły będą szaleć …Emocje związane z postrzeganiem ogrodu mogą być pozytywne oraz negatywne, w żadnym jednak wypadku nie można odebrać im charakterności.
   

Aranżując ogród dokonujemy doboru roślin,  zgodnie z warunkami klimatyczno- glebowymi. Rośliny to podstawowy element aranżacyjny stosowany przy kompozycjach ogrodowych. Nie ma co się temu dziwić, przecież ogród to świat roślin, miejsce, gdzie człowiek może obcować z pięknem zawartym w tym cudzie przyrody. Same rośliny zazwyczaj nie są wstanie sprawić, aby ogród miał to coś, chyba, że są pełne egzotyki, obcej w naszym krajobrazie bądź w wyjątkowo dobranych zestawieniach.

Z pewnością elementy dekoracyjne w postaci małej architektury mogą zmienić oraz podkreślić ogrodowe aranżacje, sprawiając, że będą bardziej wyraziste i przemawiające do odbiorcy. Monotonia ogrodu  zniknie jeżeli skorzystamy z ciekawego dodatku np. rzeźby, fontanny i innej dekoracji. To sprawdzona metoda na urozmaicenie ogrodu, lecz trzeba być bardzo ostrożnym, aby do ogrodu nie wkradł się kicz i nienaturalność. Przede wszystkim ogród ma być oazą spokoju, harmonii, ale pod żadnym pozorem nie może być nudny. Powinien zadziwiać, kryć w sobie wiele atrakcji, które sprawią, że będzie wielokrotnie odkrywany,  dostarczając wielu emocji.
   

 

Piękne ogrody

 

Piękne ogrody
czytaj dalej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Kategorie

Koniecznie zobacz: