Dodaj zdjęcie rośliny

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Acena Buchanana – Acaena Buchananii

Acena Buchanana – Acaena Buchananii

2 komentarzy

Opis:

Roślina pochodzi z Nowej Zelandii. Dorasta do 5-10 cm, rozrasta się z pokrywających ziemie pędów i rośnie w średnim tempie. Liście okrągłe, ząbkowane, potrójnie pierzaste, podobne do liści róży, srebrzyste do szarozielonego po obu stronach blaszki, zimozielone. Główka kwiatu okrągła, gładka ze stożkowatymi igiełkami w kolorach od zielonego do żółtego. Po kwitnieniu pojawiają się czerwonobrunatne, zaokrąglone kolczaste owoce.

Uprawa:

Stanowisko słoneczne, gleba lżejsza, piaszczysta, nawet sucha. Roślina źle znosi stalą wilgoć. Jeśli roślina za bardzo się rozrośnie trzeba ją przyciąć. Dobrze znosi susze.

Zastosowanie:

Zimozielona roślina okrywowa, nadająca się na male i większe powierzchnie, ogrody skalne, grobowce i ogrody na dachu. Pięknie komponuje się z kwiatami cebulowymi i trawami.

Kwitnienie:

Czerwiec-Lipiec.

Zimowanie:

Roślina mrozoodporna. W bardzo zimnych regionach należy wymaga przykrycia na zimę.

Uwagi:

Rozmnażanie. Wiosna lub po kwitnieniu, przez podział rośliny, jesienią przez wysiew nasion, najlepiej w pojemnikach chroniących przed mrozem. Późną wiosna można odciąć zielone pędy lub oddzielać pędy ukorzenione i sadzić w innych miejscach.

Kategorie
Byliny

2 komentarzy

  1. Dodał: Sylvia (czarodziejka), Tytuł: Kwiat

    Śliczne kwiatuszki:)

  2. Dodał: Przyjaciel, Tytuł: Dodane zdjęcie

    Zdjęcie dodane przez Paula to pomyłka nie tu powinny znaleźć się krokusiki.

Dodaj swój komentarz

Captcha