Drzewa Owocowe Brzoskwinie

Drzewa Owocowe Brzoskwinie

1 komentarzy

Brzoskwinie to najsłodsze owoce w sadzie. Kwiaty tych drzew rozkwitają jako pierwsze, przepełniając go pięknym migdałowym zapachem i ładnym widokiem.  Jednak wystarczy wiatr czy przymrozki i czar może prysnąć. Drzewa są bardzo delikatne i trzeba im poświęcić dużo uwagi, aby móc cieszyć się radością z ich posiadania.

Drzewka brzoskwiń sadzimy tam, gdzie jest najcieplej, po południowo-zachodniej lub południowo-wschodniej stronie domu. Stanowiska, na których rosną muszą być osłonięte od wiatru.
Najlepsze podłoże dla rośliny to przepuszczalna i urodzajna gleba. Na ciężkiej gliniastej ziemi, brzoskwini jest trudno przetrwać.

Drzewo kwitnie w kolorach różowym, bladoróżowym i białym. Kwiaty pojawiają się już na początku marca.
Brzoskwinie można, również uprawiać w dużych donicach. Doskonale nadają się do tego karłowe drzewka. Mają one mnóstwo dużych owoców i dorastają do dwóch metrów.

Poza tym drzewa można sadzić w szpalerach, daje to dobre efekty. Sadzi się je przy południowych ścianach domów. Trzeba tutaj jak zwykle uważać, żeby rośliny nie padły ofiarą wiatru i mrozu.

Brzoskwinie, które mają biały miąższ, posiadają dużo cukru i są doskonałe do jedzenia na surowo. Natomiast owoce o żółtym miąższu są twardsze. Należy z nich robić przetwory i można je dodawać do ciast.
Owoce dojrzewają  pod koniec sierpnia, zrywamy je lekko okręcając.

Brzoskwinie dobrze się czują rosnąc w towarzystwie drzewek owocowych Jabłoni, Grusz i Śliw.

Odmiany brzoskwiń, które warto posadzić w sadzie.

Revita

Odmiana jest warta posadzenia w sadzie, ze względu na odporność na kędzierzawość liści, chorobę która najczęściej atakuje drzewa brzoskwini.

Saturn

Owoce tej odmiany są płaskie i mają biały miąższ. Są bardzo smaczne.

 

Drzewa Owocowe - Brzoskwinie

Drzewa Owocowe - Brzoskwinie

Candor

Owoce tej odmiany są znakomite na przetwory. Należy je zbierać na przełomie lipca oraz sierpnia. Są bardzo smaczne i delikatne.

Harnaś

Brzoskwinie  są idealne do jedzenia na surowo. Dojrzewają na przełomie lipca i sierpnia.

Inka

Inka jest polską odmianą wyhodowaną w Instytucie Sadownictwa i Kwiaciarstwa. Owoce zbieramy pod koniec sierpnia. Są smaczne oraz soczyste.

Brzoskwinie w sadzie

czytaj dalej...


Zobacz także

1 komentarzy

  1. Dodał: antonina1, Tytuł: brzoskwinia

    Mam 2 letnią brzoskwinię, ładnie kwitła,zawiązało się sporo owoców,listki ładne nie poskręcane, ale obserwując widzę, że ma coraz mniej owoców (które są malutkie)jak mam się nią opiekować teraz.

Dodaj swój komentarz