Rośliny egzotyczne w domu

Rośliny egzotyczne w domu

4 komentarzy

Z lasów tropikalnych Brazylii i Argentyny, przybyła do nas passiflora. W swoim domu możemy uprawiać wiele różnobarwnych odmian tej rośliny. Dekoracją są zarówno  kwiaty, jak i przepiękne liście. Passiflora rodzi owalne lub okrągłe owoce. Potrzebuje nie narażonego na skupione, ostre światło słoneczne, jednak wystarczająco jasnego miejsca. By mogły się zawiązać pąki kwiatów, niezbędna jest dość wysoka temperatura. W zimie roślina przechodzi w okres spoczynku, więc powinna przebywać w dość chłodnym miejscu. Upały, to czas, kiedy passiflora potrzebuje regularnego podlewania i zraszania. Zabiegi te ograniczamy wraz z przyjściem chłodniejszych dni, czyli mniej więcej od września. Roślina ma spore zapotrzebowanie na składniki odżywcze, więc nie można zapominać o jej nawożeniu.


Również echmea wstęgowata powchodzi z Brazylii. Jej cechą charakterystyczną są sztywne liści oraz kwiatostan. Echmea wymaga stanowiska jasnego, ale nie lubi zbyt ostrego słońca. Zniesie jednak dość suche powietrze. Rozety kwitną tylko raz, po czym należy je usunąć podczas przesadzania. Bardzo ważną sprawą w pielęgnacji, jest sposób podlewania rośliny. Wodę lejemy jedynie do lejka, który tworzą liście. Roślina wymaga dość dużej wilgotności, ale oprócz tego nie ma specjalnych wymagań i jest rośliną  w miarę tolerancyjną, w porównaniu z innymi roślinami egzotycznymi.

Rośliny egzotyczne - storczyki


Rośliny egzotyczne - storczyki


Inne gatunki, które wspaniale mogą ozdobić nasz dom, to na przykład guzmania, oplątwa, orchidea czy pustynna róża. Każda z tych roślin emanuje indywidualnym pięknem i potrafi zauroczyć miłośników egzotycznych kwiatów.

Autor Marta Niegierewicz

 

czytaj dalej...

4 komentarzy

 1. Dodał: jagoda, Tytuł: szukam pomocy

  jak wymozna samemuwychodowac z pestki pomaranczy sadzonke

 2. Dodał: ewaa, Tytuł: szukam pomocy!!

  może ktoś wie gdzie można można kupić wiązanki ślubne z kwiatów egzotycznych!!

 3. Dodał: Marcin, Tytuł: Drzewko pomarańczowe

  pięknie wygląda takie drzewko z drobnymi owocami. Owoce dojrzewają już we wrześniu i pozostają na roślinie do końca zimy

 4. Dodał: Kotek, Tytuł: i jeszcze...

  ...storczyki, ofkors! Jak możecie o storczykach zapominać? :D

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: