Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
25 z 42

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Bakopa – Sutera diffusus

Bakopa – Sutera diffusus

4 komentarzy

Opis:

Bakopa jest rośliną jednoroczną osiągającą wysokość do 30 cm, jednak jej pędy mogą być dużo dłuższe i pokładać się. Kwiaty najczęściej białe, czasami mogą mieć odcień niebieskawy lub różowy, bardzo drobne i obfite. Na zwisających pędach bardzo gęsto umieszczone są ciemnozielone i delikatne. Dość szybko rośnie, kiedy ma zapewnioną odpowiednią temperaturę.

Uprawa:

Roślina ta sadzona jest z rozsadów. Jest niezwykle wrażliwa. Należy ją bardzo obficie podlewać, a co jakiś czas do wody dolewać nawóz płynny przeznaczony dla kwitnących kwiatów. Nieprawidłowo uprawiana bardzo szybka przestaje kwitnąć, a nawet usycha. Najlepszym podłożem jest gleba wilgotna, próchnicza, żyzna i przepuszczalna. Odczyn obojętny lub lekko kwaśny. Miejsce słoneczne lub półsłoneczne. Jest bardzo wrażliwa na mróz, dlatego trzeba uważać na temperatury, w jakich przetrzymywana jest w zimie. W razie przymrozków dobrze jest wnieść ją do domu. Raz zaniedbana może już nigdy nie wrócić do formy.

Zastosowanie:

Roślina ta znalazła bardzo szerokie zastosowanie w różnego rodzaju pojemnikach, donicach, rynienkach itp. Jest przepiękną rośliną balkonową. Czasem uprawiana jest jako pnącze. Dobrze komponuje się z innymi roślinami zielnymi. Nadaje się do tworzenia kompozycji kwiatowych. Nie jest polecana początkującym ogrodnikom ze względu na poziom trudności uprawy.

Kwitnienie:

Bakopa pokrywa się kwiatuszkami od czerwca do września.

Wybrane oferty z naszego sklepu:

 • Kora ogrodowa
  Kora ogrodowa

      Produkt stanowiący odpad przy procesie, jakim jest obróbka drewna, jeszcze całkiem niedawno nie był doceniany. Jednak, jakiś czas temu odkryto zastosowanie tego surowca nie tylko w przemyśle ciepłowniczym, ale także w ogrodnictwie. Szczególne uznanie

  Przeczytaj więcej...
 • Kompost – jak zrobić kompost?
  Kompost – jak zrobić kompost?

      Kompost jest jednym z najbardziej popularnych nawozów organicznych. Dzięki nieskomplikowanej procedurze jego uzyskiwania, niskim kosztom oraz zawartości składników pokarmowych, niezbędnych do prawidłowego i bujnego rozwoju roślin, zdobywa coraz więks

  Przeczytaj więcej...

4 komentarzy

 1. Dodał: AnnaS, Tytuł: Nowa odmiana piekna

  bakopę nabyłam w tym roku, białą, kwiaty podwójne, jak małe różyczki!!!!1

 2. Dodał: Elżbieta Kielmel, Tytuł:

  w ubiegłym roku taż połączyłam bakopę z pelargoniami rabatowymi i oba kwiaty bardzo ładnie rosły az do grudnia były na balkonie.

 3. Dodał: ogrodnik_artysta, Tytuł: Wczoraj kupiłem Bakopę.

  Kupiłem też Pelargonie i posadziłem je w doniczce obok siebie(Dwie Pelargonie i jedna Bakopa w jednej doniczce). Kupiłem nawóz płynny i te doniczki będę bardzo mocno podlewał i raz w tygodniu do wody będę dodawał trochę nawozu. Mam nadzieję, że będzie dobrze kwitło. A ja to posadziłem w doniczkach wiszących, które są koło wejścia do domu.

 4. Dodał: agnes, Tytuł:

  witam jestem uczniem 3 klasy architektury krajobrazu a wim ze bakopa nie nadaje sie do skrzynek balkonowych poniewaz jest to roslina wodna ktora jest przeznaczona do akwarium. a roslina o ktorej piszecie to SUTERA. a

Dodaj swój komentarz

Captcha