Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
17 z 17

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Astrofytum (Czapka biskupa) – Astrophytum

Astrofytum (Czapka biskupa) – Astrophytum

1 komentarzy

Opis:

Kaktus ten pochodzi z północno-wschodniego Meksyku i Teksasu, gdzie panuje klimat subtropikalny. Jest kształtu kulistego, posiada 5 szerokich żeber, a pokryty jest charakterystycznymi wełnistymi kłaczkami. Ta roślina jest pozbawionym cierni sukulentem, który należy do najbardziej poszukiwanych. Jej promieniste kwiaty są koloru żółtego, a usadowione są na wierzchołku rośliny. Astrophytum myriostigma często potocznie nazywany jest „czapką biskupa”. Zazwyczaj uprawiany jest pojedynczo w doniczkach lub w grupach.

Uprawa:

W okresie letnim powinien być uprawiany w miejscu słonecznym, suchym i ciepłym.. Preferuje ziemię przepuszczalną, mało podlewaną i nawożoną. Nawozimy tylko starsze rośliny (raz do roku w okresie wiosennym), zaś podlewamy po przeschnięciu podłoża. Zazwyczaj należy przesadzać raz na kilka lat. Rozmnażanie następuje z dużych nasion. Skuteczne rozmnożenie jest zadaniem dosyć trudnym.

Kwitnienie:

Czerwiec – Sierpień.

Zimowanie:

W zimie potrzebuje miejsca chłodnego i jasnego.

Wybrane oferty z naszego sklepu:

1 komentarzy

  1. Dodał: jurek c, Tytuł: czabka biskupa

    ma 10 cm rośnie już 2lata są śród niej = fotel teściowej , aloes , opuncje, korona ciernista , chińska róża ,skrzydłokwiat ,jodełka pokojowa ,szparaga ,zielistka,kawa arabska,sagowiec odwinięty,dracena,fikus,monstera,maranta, palma madagaskarska,pisonia,szeflera,pasiatka zwisła,palma orzechowa,palma kokosowa,kencja,latania

Dodaj swój komentarz

Captcha